Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért képzeli azt,...

Sok ember miért képzeli azt, hogy csak irigységből lehet nem kedvelni egy másik embert?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is, de a való életben is sokszor tapasztalom, hogy ha azt mondom egy személyre, legyen az egy híresség vagy egy sima "halandó" ember, hogy nem szimpatikus, nem szeretem, esetleg van olyan tulajdonsága, ami zavar, akkor elkezdenek pampogni nekem, hogy azért mondom ezt, mert irigy vagyok az illetőre.

Volt, hogy kiírtam ide egy kérdést arról, hogy van egy osztálytársam, aki mindenkivel tök bunkó, nem bír egy mondatot se úgy elmondani, hogy ne legyen benne a g**i szó vagy valami hasonló káromkodás, a tanároknak is anyázik, ha nem tetszik neki valami, stb. És ennek ellenére mégis mindenki kedveli szinte, a tanárok is engedékenyebbek vele, mint mással. És lényegében az volt a kérdésem, hogy mi lehet az oka ennek, hogy egy ilyen bunkó emberért oda vannak, amikor velük is csúnyán beszél? Erre csak olyan válaszokat kaptam, hogy süt az írásomról, hogy irigy vagyok az illetőre...:D Nem értem, ebben mi az irigység, hogy leírom, hogyan viselkedik. Egyáltalán minek kamuznék, ha pont ezt szeretném megtudni, hogy ilyen viselkedés ellenére is hogy szerethetik olyan sokan?

De hogy a való életből is hozzak egy példát, volt egy másik osztálytársam még anno általános suliban, aki 12 éves kora óta szexelt állítólag és erre büszke is volt, meg folyton ilyen rikítós, kivágott ruhákban járt és emellett egy beképzelt bunkó is volt, minden nap beszólt valamit nekem meg a barátnőimnek is a kinézetünkre vonatkozóan, valamint amiatt is beszólt párszor, hogy még nem volt barátunk...

Aztán egyszer nálunk volt pár rokonunk és szóba került az iskola meg az osztálytársak, és nekik is meséltem erről a csajról, erre ők (felnőtt, 40 feletti emberekről van szó) megkérdezték, hogy amúgy nem lehet, hogy irigy vagyok rá, azért zavar ennyire, hogy úgy néz ki 13-14 évesen, mint egy sarki?


Esküszöm, nem értem ezt a logikát, ha valakit nem bírok, az csak is azért lehet, mert titkon olyan akarok lenni, mint ő? Még véletlenül se azért, mert mondjuk nálunk nem szokás állandóan káromkodni és zavar, ha valaki így beszél? Vagy mondjuk azért, mert ki nem állhatom a beképzelt embereket, akik azt hiszik, ők valamiféle tökéletes félistenek, mindenki más meg valami genetikai hulladék és ezt rendszeresen szóvá is teszik?


2018. jún. 11. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én szókimondó ember vagyok és mindig megmondom,ha valami nem tetszik vagy éppen az illetőt nem kedvelem. Én sem értettem soha,hogy akivel nem tudok azonosulni,arra miért lennék irigy. De rám is mondták,hogy csak nem irigy vagy az xy-ra. Na ettől én is mindig ideges lettem. Most már csak annyit mondok vigyorogva,hogy persze nem tudtad... 😅 Én azt gondolom,hogy könnyebb ezt hinni,mint felvállalniuk a véleményüket valamiről vagy valakiről. Lekerül róluk a "teher" .
2018. jún. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg ezek az emberek magukbol indulnak ki mivel lehet ha nekik nem tetszik valaki az azert van mert irigykednek rajuk valamiert, ezert ugy velik ha valaki masnak se tetszenek emberek akkor lehet hogy irigy.
2018. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 Tényleg erre nem is gondoltam 😅
2018. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!