Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyengén látók! Nem szokott...

Gyengén látók! Nem szokott elkapni titeket ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul látok kontaktlencse nélkül.

Néha elkap egy pánikszerű érzés, amikor kiveszem a szememből és minden homályos.

8 éves korom óta "rossz" a szemem. Már nem is emlékszem milyen úgy felkelni, hogy kinyitom a szemem és mindent élesen látok...

Persze, örülök, hogy egyáltalán van segédeszköz ami megkönnyíti az életemet...de ez nem olyan mintha minden oké lenne. Pláne, hogy még csak 18 vagyok. Bele sem merek gondolni mi lesz 40 éves korom után.



2018. dec. 9. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hányás dioptria?
2018. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem sosem volt még ilyen érzésem.

-3 dpt 17/L és kb 4 éve nem látok jól

2018. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

-3.5

Tudom, hogy vannak akik nálam is rosszabbul látnak, de nagyon rossz érzés ha távolabb tartok magamtól egy könyvet, akkor már nem látom tisztán a betűket.

Felismerni embereket az utcán? Maximum a járásról, vagy más jellegzetes dologról.

Plusz érzem, hogy megint romlott egy kicsit.

2018. dec. 9. 22:15
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Olyan harmincas éveim táján egyszer megkérdeztem a szemészt, hogy mégis meddig bír romlani egy rövidlátó szem, és leordított, hogy az agyára mennek a rövidlátók, hogy mindegyik ezen rágódik.

Nekem 18 évesen 9 dioptriás volt az egyik szemem, a másik 7.

Húszévesen átléptem a 10-et, és kaptam kontaktlencsét. Tíz évig hordtam, mert nem mondták, hogy évente cserélni kell, teljesen meggyúlt, de nem vettem észre, hogy nem látok, mert fokozatosan történt, csak elküldtek egy tanfolyamra, és ott derült ki, hogy nem látom a táblát.

Most 57 éves vagyok, a rosszabbik szememmel 8 éve nincs centrális látásom, a másikon 10% látásmaradványom van.

Kedves kérdező, a te eseted nem súlyos, néhány év múlva valszínleg megáll a romlás, és akkor megműttetheted, és tökéletesen láthatsz.

2018. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"leordított, hogy az agyára mennek a rövidlátók, hogy mindegyik ezen rágódik."


Mekkora paraszt! Nem tudom ő hogyan reagálná le ha neki lenne hasonló problémája...


Már semmi remény nincs, hogy jobban láthassa?

2018. dec. 10. 05:21
 6/17 A kérdező kommentje:
*láthass
2018. dec. 10. 05:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
5 évig romlik még - amíg nő a fej, nyúlik a szemgolyó - aztán megműttetted.
2018. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem nincs reményem jobb látásra, csak annak drukkolok, hogy ez a kicsi megmaradjon. Nekem nem a szemlencsém nyúlt meg, hanem a szemgolyóm, és a nyúlás miatt elpattantak az erek, és egyre jobban sorvadt a retinám. A bal szememen makuladegeneráció történt.
2018. dec. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló: 10 évig hordtad ugyanazt a kontaktlencsét? Gondolom kemény lencse volt.

sosem mentél vissza kontrollra?Akinek ennyire rossz a szeme, és akinek kevésbé ennyire rossz, annak is évente vissza kell járni.


Nekem is éves lencsém van, és én is továbbhordom mint a kihordási idő. De évente visszamegyek, sőt, van,hogy kétszer is, és políroztatom, vagy megkérdezem,hogy hordhatom-e még, vagy újat kell készíteni.


Nekem sokkal rosszabb a szemem mint neked, kérdező. Bár idősebb vagyok, de alig voltam Nálad idősebb amikor kiderült egy szembetegség ami miatt több műtéten estem át az évek alatt.


Eléggé "agyalós" vagyok, de abba igyekszem nem belegondolni,hogy mi lesz velem ha mondjuk a kemény lencsét nem bírom betenni a szemembe?

A szemészet sajnos nemigazán fejlődik,a szememet többször operálni nem lehet, mindent megpróbáltak az orvosok.


Viszont hozzáteszem: úgy alakítottam ki az életemet,hogy amiben lehet kímélem, óvom a szemem.

Pl. dolgozom, de a műtétek óta csak részmunkaidőben. Ezer szemüvegem van, fényre sötétedő/monitorvédő is,és szinte mindig használom. Nyáron/télen erősebb fényben a sötétebbet, ilyenkor télen, vagy kevésbé napos időben a fényre sötétedőt.

Rendszeresen járok ellenőrzésre, mindig szedek vitamint, ügyelek arra,hogy a szemembe ne menjen por, hajlakk stb.


Ha fáradt a szemem nem erőltetem olvasással, TV nézéssel, nem ülök a számítógép elé.


De persze, hogyne, félelmem nekem is van, ahogy biztos vagyok benne,hogy mindenkinek aki rosszul lát.

És ezt csak az tudja, aki rosszul lát :( :(

2018. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, kemény lencse volt, akkor, 1982-ben még az is nagy szám volt. Pesten betanítottak, de nem mondták, hogy évente cserélni kell. Ha bajom volt, mert pl. bevérzett a retinám, és nagy színes foltokat láttam, akkor az otthoni szemészetre mentem, természetesen kontaktlencse nélkül, ezért nem derült ki, hogy a lencsémmel már nem látok. A kontaktlaborban a dokinő bemutatott egy medikának mint világ barmát, és azt is elmesélte, hogy egy másik idióta körbenyírta ollóval a lencséjét. :)
2018. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!