Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyengén látók! Nem szokott...

Gyengén látók! Nem szokott elkapni titeket ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul látok kontaktlencse nélkül.

Néha elkap egy pánikszerű érzés, amikor kiveszem a szememből és minden homályos.

8 éves korom óta "rossz" a szemem. Már nem is emlékszem milyen úgy felkelni, hogy kinyitom a szemem és mindent élesen látok...

Persze, örülök, hogy egyáltalán van segédeszköz ami megkönnyíti az életemet...de ez nem olyan mintha minden oké lenne. Pláne, hogy még csak 18 vagyok. Bele sem merek gondolni mi lesz 40 éves korom után.



2018. dec. 9. 21:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...1986. óta járok a Kontaktlaborba, Nádray doktornőnél kezdtem, Görög doktornőnél folytattam, azóta is Hozzá járok. És Vele vívjuk a csatáinkat.

Én is emlékszem a betanításra, rátette az asszisztens az újamra a lencsét és belenyomta a szemembe. Kb. ez volt.

Aztán persze otthon, nagy kínkeservvel (mert szabálytalan a szaruhártyám, nem is volt egyszerű középre toloncolnom- megtanultam.


A mai napig évente kb. egyszer előfordul,hogy elcsúszik a szemembe. Szerintem olyankor magasabb a szemnyomásom és másabb a domborulat. Olyankor a középső szemzugból próbálom kiszedni, általában családtag által szívóka segítségével.

Nem kínlódnék ezzel ha lehetne szemüveget hordanom, de sajnos nem tudják korrigálni a látásom csak lencsével. Kb-ra.

2018. dec. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nekem ráment egy nyaram, és még mindig nem tudtam értékelhető időintervallumon belül betenni/kivenni. A következő nyáron sikerült.

Eleinte gyakran félrecsúszott vagy kiesett, mert piszkáltam a szemem, aztán erről leszoktam, de télen a hidegtől könnyeztem,és gyakran feltapadt fentre. Na akkor jött a kínlódás a gumiszívókával.

Most már nem hordom, mert olyan rosszul látok, hogy mindegy. Az egyik szememmel egyáltalán.

2018. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
23 éves korodra stabilizálódik a szemed, nem romlik tovább. Lehet már most sem fog sokat romlani. Semmiképp sem olyan ütemben, mint eddig. A növekedéssel van összefüggésben. 23 éves korodban megműttetheted lézerrel. 40 éves korod után javulni fog a látásod, mert mínuszos. 50-60 éves korodra vissza felé fog a dioptria menni, ha közben nem műtteted meg a szemed.
2018. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Utolsó,úgy legyen! De sajnos amit írsz nem törvényszerű. Manapság a monitor,a túlmunka,a fáradtság árt a szemnek. Nem is mindenkinek javasolt a látáskorrekció,és az,h 40 éves kortól visszafordul a folyamat.. háát,úgy legyen. De kb ekkor jön a szürkehályig,a makula degeneráció.Pesszimista vagyok,bics' úgy kellene gondolnunk ahigy leírtad.
2018. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj de ne nevetesd ki magad

3.5 dioptria?? Gyengenlatas?? Tudod hanyan osszetennek a ket kezuket ha ennyi lenne? Es a gyengenlatas epeve nem dioptriafuggo

Lehet 15os dioptriad is ha korrigalhato nem szamitasz gyengenlatonak

2019. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én nem bírálom ezért a kérdezőt, hiszen hallom én ezt a panaszt már 1-2 dioptriánál is.

A biztonságérzetét elveszíti, innentől kezdve pedig ez összehasonlítási alap nélkül,kétségbeejtő.


Ami viszont lényeges, és ahogy írtad is: az a fontos,hogy korrigálható legyen a látás.


Sajnos nekem se tudják korrigálni, sőt, bemérni sem, mert tartományon kívüli értékeket produkál" a szemem, ezért kb-ra kapom a kontaktlencsét. Mert még szemüvegem se lehet :(

2019. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem a kontaktlencsém volt -15 dioptriás, de legalább láttam és ezerszer jobb volt, mint a szemüveg.
2019. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!