Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért dől minden jobbra az új...

Miért dől minden jobbra az új szemüvegben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Új szemüveget csináltattam. Ma kaptam meg és elég furcsa az egész. Számítógépen dolgozom, 16:9-es monitoron, és az új szemüveggel nem téglalapként látom a monitort, hanem így: [link]


Nem egy profi rajz, de jól ábrázolja, hogy hogyan látom a monitort az új szemüveggel.


Az asztalt pl. úgy érzékelem, hogy jobbra lejt, pedig sík egyenes.


Ha lenézek a billentyűzetre, akkor azt is úgy érzékelem, mint ha jobbra lejtene (pedig sík egyenesen van).


Ha megállok az ágy előtt, akkor azt is látom, mint ha jobbra lejtene, a konyhaasztal szintén.


Ha az utcán megyek és előre nézek, akkor nincs semmi gond, tökéletesen és élesen (élesebben, mint a régivel) látok mindent.


Szerintetek a lencsével lehet a gond? Vagy meg kell szokni? A régivel nem volt ilyen gondom. Mondta az orvos és az optikus is, hogy meg kell szokni, 8 év után cseréltem le a régit, de ez így nagyon zavaró, főleg a monitor, mivel a nap nagy részében azt bámulom és most, hogy nem úgy látom ahogy eddig a munka rovására megy.


2019. ápr. 15. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez megvan, hogy a képen balra lejt a rajz?

Amúgy meg vidd vissza az optikába, nyilván nem így kéne ez legyen.

2019. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem multifokális? mert azzal eleinte furcsa. Mekkora a dioptriaváltás?
2019. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2: Fogalmam sincs. Szerintem nem multifokális.


Ezek az adatok:


Visus:

+1,0D=1,0

+1,75D-1,75D cyl 83 fok=1,0 ? Pd: 63mm

2019. ápr. 15. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj vissza és kérdezz rá az optikában, én hallottam már olyanról hogy véletlen elnéztek valamit a készítésnél.

Szerintem a cylinder lesz az amit szoknod kell, de ez laikus ötlet csak.

2019. ápr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet a cilinderrel van a baj, nekem optikus azt mondta, hogy nem kell és olyan lencsét írt fel, azzal lejtett jobbra le minden sor, másik optikus cilinderes lencsét írt és azzal már nem volt gondom.
2019. ápr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!