Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az gond, ha sosem iszom vizet?

Az gond, ha sosem iszom vizet?

Figyelt kérdés
Helyette gyümölcslevet meg üdítőket szoktam inni.
2019. júl. 23. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok kalóriát vagy édesítőt viszel be így, ez nyilván nem a legegészségesebb. Fogaidnak e tesz jót (a savak és a cukrok) illetve más adaláékanyagok is lehetnek benne, vagy sok koffein pl. Ettől fügetlenül, ez hosszabb távon is tartható így, csak előbb utóbb nagy eséllyel előjönnek a kedvezőtlen hatások.
2019. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy ez hosszú távon nem jó a szervezetednek.

Szerintem az ilyen lónyálak helyett inkább teázz. Vannak nagyon finom gyümölcs ízűek :)

2019. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 xp ali ***** válasza:
100%
Rövid távon sztem nem baj. De azt fontold meg, hogy a gyümölcslének eladott italnak már nem sok köze van a gyümölcshöz, ami a képen van. És sok extra cukrot és kalóriát is beviszel velük. Ez a többi üdítőre is igaz. A fogaidnak sem hinnám, hogy jót tesz a savas-cukros közeg. És vszeg még a kiválasztó szerveidnek is extra munkát adsz a sok festékkel, amit beviszel.
2019. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mivel 45 kg vagyok, így nem nagyon látom a cukor hatását :D

Tudom, hogy nem tesz jót, csak nagyon utálom a vizet, rámjön a hányinger ivás közben, én nem értem miért.

A teáért nem vagyok odáig, de kipróbálok párat, hátha találok valami finomat.

2019. júl. 23. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Tiszta vizet én sem tudom lenyelni. Régebben kerestem a forrásokat, ahonnét tudnék ivóvizet hozni, de mindegyik ugyan azt a nyelőcső görcsöt okozta. Én már 40 éve nem iszom vizet. Ha érdekel, privátban elmesélem, hogy hogyan oldom meg a folyadékpótlást.
2019. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!