Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elképzelhető, hogy laktózérzék...

Elképzelhető, hogy laktózérzékeny vagyok?

Figyelt kérdés
Igazából sosem voltak gondjaim a tejtermékekkel, de az utóbbi időkben azt vettem észre, hogy mikor a nagy dolgomat végzem a széklet állaga gyakran lágy, kásás, nem összetett, bár nem a hasmenés kategória, de az interneten azt olvastam, hogy ez a nem normális kategóriába sorolható állag, ha gyakran fordul elő, akkor utalhat valamilyen ételallergiára. Próbáltam tesztelni, hogy valóban a tejtermékek okozzák-e és azokon a napokon mikor nem fogyasztottam ilyesmit, normálisabb állaga volt a székletnek. Hozzá teszem, hogy mikor valamilyen tejterméket fogyasztok, például a hasam nem szokott fájni, (tesóm is laktózérzékeny és neki szokott fájni) maximum érzem, mintha a bélgázok jobban kavarognának bennem. Elképzelhető-e ezek alapján a laktózérzékenység és célszerű-e elmennem egy kivizsgálásra ez ügyben?

2019. júl. 30. 17:25
 1/3 anonim válasza:

Hát meglehet. Egy vizsgálat nem árt.

En is laktóz érzékeny vagyok nekem hányingerem is van meg a hasam fáj/puffadt.

Amúgy lehet hülyeség de én úgy tudom, hogy ha az egyik tesó laktóz érzékeny, nagyobb esély van rá, hogy a másik is az lesz.

2019. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy lehet tejfehérje is. a laktózt viszonylag egyszerűen szűrik, éhgyomorra kell inni egy adagot és további 3-4 óráig nem enni-inni semmit, és fújkálni egy szerkezetbe félóránként.

a tejfehérjét vérből nézik vagy diétával és újra fogyasztással.

ha magánorvoshoz mész, hamarabb kapsz időpontot.

vagy van a food detektor teszt, ami mást is kimutat.

2019. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges..
2023. márc. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!