Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Táplálkozás

A kérdés

Mi történik ha valakiről kiderül hogy laktózérzékeny de nem foglalkozik vele és ugyanúgy eszik tejtermékeket mint eddig az utána következő tünetek ellenére is?

Valami súlyos betegség lehet ebből?

2018. aug. 29. 16:41  Privát üzenet  

A válasz

"A kezeletlen laktózérzékenység súlyos szövődményeket okozhat a kialakuló hiánybetegségek miatt. Sokszor nem is gondol rá az ember, de hajhullástól kezdve bőrszárazságon át még pszichikai betegségek kialakulása is összefüggésbe hozható a laktóz-intoleranciával. Ezért fontos a tejcukor-érzékenységet időben felismerni és a diagnózis után pedig szakorvossal, dietetikussal konzultálni az életmódváltásról."

Forrás: [link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2018. aug. 29. 18:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Heló! Kaptam LifeTilt Prémium Protein-ből 2 kg-t, de eleve sógornőm vette magának diétához. Én 19/F vagyok szval ugyanugy használhatom edzéshez? Most kezdtem a kondit egy hete kb
Az orvos felírt nekem napi 2x1 Detralexet (2x450mg Diozmin és 50mg Heszperidin), de én anyagi okok miatt lehetőleg elkerülném a szedését (kb.6ezer Ft/hónap), milyen alternatíva...
A savanyúkáposzta ugyanúgy, mint a kukorica emésztetlenül jön belőlünk ki?
Miert lehet az hogy hirtelen hìztam . Ugyanugy táplálkozok mint eddig és sportolok is . Eddig mindig inkább a soványakhoz tartoztam de most felugrott pár kiló . Lehet a pubertás az oka? 14 vagyok.
Mi lehet az oka, hogy egyre több az allergiás beteg?
Laktózérzékeny vagyok?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Táplálkozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!