Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik ha egész héten...

Mi történik ha egész héten összesen kb alig 2000 kcalt ettem?

Figyelt kérdés

Elkerültem otthonról, életemben először lettem kolis és egyben egyetemista pesten. Az élet nem egyszerű, korán kell kelnem és megjelennem az óráimon (igaz ez még csak az első hét) de sokat kell rohannom. Nem marad időm szinte sosem evésre, már-már meg is feledkezem róla néha. Tudom hogy ez marha egészségtelen, szeretnék javítani de egyenlőre nem megy. Talán majd ha megszokom az új környezetem.

Milyen következményeiblehetnek ennek?



2019. szept. 13. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Leesik a vércukorszinted, szédülsz és elájulsz, nem lesz energia a szervezetedben. Nem baj, ha esetleg egy-két perccel később érkezel be, enni mindig legyen időd; ja és az evést lehetőleg ne reggel 7-kor iktasd be, amikor a gyomrod még nincsen felkészülve rá, hanem már olyan 8-9 között már lehet, ha éppen nincs órád. Egyébéknt óra előtt is pl lehet egy kis müzlit, vagy valami ilyen zabfalatos kekszet, gabonapehelyszeletet. Valami kicsi szeletet bekapsz, ha anélkül nem tudsz funkcionálni, pl egy csokit, ostyaszeletet; vagy nemtom, hát úgy kéne, hogy olyat, hogyha pl több darabból áll , még vissza is tudjad csomagolni, ha nem eszed meg pl egyben rögtön az egészet. Inni is igyál, ki ne száradj. Amúgy pl jó reggelt kekszre gondolok,hogy pl abból se biztos, hogy egyben kívánod megenni mind a 4 szeletet, ami benne van, de vannak benne jó kis vitaminok, valami müzli is jó, . Szal valamiket akár amit hirtelen lehet bekapni (persze átvitten, szal harapsz belőle, megrágod, és utána lenyeled) szóval valami üzemanyag azért kell, hogy legyen a szervezetedben.
2019. szept. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Ja és nem értek hozzá, csak remélem hasznosakat írtam oda
2019. szept. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Ja várjál, eleve nem tudom, hogy hány kalória az egészséges, meg hogy kinek mennyi kell. Pl milyen testalkathoz. De pl amúgy le is tudsz fogyni, meg erőtlen lenni, meg anorexiás,meg nem feltétlen lesz benned elég vitamin, meg fehérje, meg ilyesmik, hogyha nem eszel rendesen. Szóval szoríts időt mindig az evésnek, amikor éhes vagy; jó majd persze, ha mondjuk fontos tárgyalásod van, akkor nem mész ki , hogy "Bocs,kivonulok kajálni", de okés mondjuk egy percre amig elmajszolsz egy müzlit, szerintem annyira talán még kimehetsz. Ja meg amúgy ha meg alapból vékony vagy, akkor az izmokból kezdesz fogyni, mert máshonnan nem tud. Vagy valami, de egyébként test-lélek-szellem vagyunk, ne kínozd a testedet!! Szeresd magad
2019. szept. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak egy héten át történt ez, semmi következménye nem lesz, amennyiben a jövőben normálisan eszel. De hosszú távon lehetnek belőle problémák.

Az egy dolog, hogy kevés kalóriát viszel be, mert azt még tudja a tested pótolni azzal, hogy a zsírszövetekben eltárolt energiát lebontja, így nyilván nem halsz meg, csak fogyni fogsz. Viszont a nagyobb probléma, hogy a testednek vitaminokra és ásványi anyagokra van szüksége folyamatosan. Ezek közül vannak olyanok, amiket a szervezeted nem tud előállítani, sem raktározni, ezeket napi szinten kell bevinned, különben vitaminhiány lép fel, ami hosszú távon mindenféle káros következményekkel járhat.

Nemrég olvastam egy cikket egy fickóról, aki nagyon egyoldalúan étkezett, ha jól emlékszem szinte csak krumplit meg fehér kenyeret evett, és a kóros vitaminhiány következtében idővel megvakult. Persze ez extrém példa, pár napos vagy hetes koplalás következtében még nem leszek ilyen drasztikus változások, inkább csak fáradékonyság, koncentráció romlása és hasonlók jelentkezhetek, ami mondjuk egy iskolás életében amúgy pont nem egy előnyös dolog, hiszen oda kell figyelned a tanulmányaidra. :)

Szóval ajánlom, hogy figyelj oda a rendszeres és változatos étkezésre.

2019. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem minél hamarabb változtat és hozzászokatni magam az egészséges táplálkozáshoz. Meg hogy ne felejtsem el :"D
2019. szept. 13. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!