Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia esetén...

Inzulinrezisztencia esetén milyen édesítőtő/"cukrot" ajánlanátok, ha az eritrittől és xilittől hasmenésem van?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2019. okt. 6. 00:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Stevia. Negyedannyit / Szafi négyszeres édesítőt sem bírja a szervezeted? Nekem is megy a sima eritrittől, de ettől nem.
2019. okt. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Meg kell szokni, hogy nem édesítünk.
2019. okt. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nettó hülyeség. Én is úgy indultam neki, hogy nem édesítünk, aztán egy össze-vissza csipegetős, csalós diétán voltam. IR-ben eleve jobban kívánja az ember az édeset, mióta nem vonom meg magamtól és édesítek, azóta nem is ettem félre és cukoréhségem sem volt, nem beszélve arról, hogy -23 kg lement.
2019. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit használtál belőle naponta. Eleinte kis mennyiséggel kell kezdeni, amíg nem szokik hozzá a szervezeted. De persze utána se kellene nyakló nélkül használni.

Esetleg kipróbálhatnád a steviát is.

2019. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a vàlaszokat! A steviàt màr régebben próbàltam, de úgy emlékszem, azt meg a mellékíze miatt nem bírtam...:/ Az eritritből sajnos màr kevéstől is hasmenésem van, esetleg a xilit az amiből kevesebbtől nincsen, de az a baj, hogy én amúgy is édességfüggő vagyok... :(
2019. okt. 7. 04:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a negyedannyit. :)
2019. okt. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az édességfüggőség el tud múlni megfelelő (finomított ch-tól mentes) diétával. Eleinte én is használtam édesítőszereket, de szerencsére nem olyan finomak az édesítős ételek/italok, mint a cukrosak, így most már elég kevés ilyen dolgot fogyasztok :)
2019. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. okt. 9. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!