Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyire káros a pörkölt mogyoró?

Ennyire káros a pörkölt mogyoró?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem hogy milyen egészséges de lehetséges hogy átverik a vásárlókat. Nem tudom , a héjas mogyoró is pörkölt e ami nem zacskóban van hanem ilyen kimérős?

Ezt olvastam a pörkölt mogyoróról:

"egészséges rágcsálnivalónak tűnik, hiszen dióféle, de igazából nem az. Nem azzal van a gond, hogy mogyoró, hanem azzal, hogy pörkölt. Hogy miért? Mert a fenti ipari olajokat használják az előállításához. Tartalmazhat hidrogénezett transz-zsírokat is, ami csak fokozza az amúgy is káros hatást. A mogyoróban rejlő amúgy hasznos tápanyagok a pörkölés folyamatával elpusztulnak: az egyszeresen és többszörösen telítetlen zsírok magas hőfokon oxigálódnak, így mérgezővé válnak."

Forrás:

[link]



2019. okt. 12. 10:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Miért nem válaszoltok??
2019. okt. 12. 11:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Földimogyoróra gondolsz?
2019. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen.

Amiket boltban lehet kapni

2019. okt. 12. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:
A földimogyoró nem igazi mogyoró. A héjas változatot is megpörkölik, csak ehhez nem használnak plusz olajat és sót.
2019. okt. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

És az mennyire káros?

Annak is elveszik teljesen a tápanyagtartalma?

2019. okt. 12. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem veszik el a tápanyagtartalma. Ugyanannyi fehérje, olaj és szénhidrát marad benne, a vitamintartalma talán kevesebb, cserébe könnyebben emészthető, mint ha nyersen ennéd. De amúgy ez a legkevésbé egészséges "olajos mag" (ami valójában egy hüvelyes növény termése, mint a borsó), mivel az omega 3-omega 6 aránya ennek a legkedvezőtlenebb.

Jobban jársz a natúr törökmogyoróval vagy dióval, bár ezek sokkal drágábbak...

2019. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!