Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A B12 vitamin valóban ilyen...

A B12 vitamin valóban ilyen szinten növeli az étvágyat? Többi lent

Figyelt kérdés
B12 vitamin injekciót kell kapnom, mert van egy kis hiányom. Az orvosom figyelmeztetett, hogy számíthatok étvágynövekedésre, én ettől megijedtem, de attól még ha kell, akkor kell, nincs mese. Viszont nagyon nem hiányzik, hogy hízzak, és nem akarom, hogy fékezhetetlen etvagyam legyen. Nem vagyok elhízva (174/61l, de nem, hogy hízni nem akarok,meg fogyni is szeretnék 4-5 kilót. Csütörtökön kaptam az elsőt, azóta nem, de sajnos már azóta is érezhetően többet kívánok enni. :/ Letezik, hogy ennyi idő után, jelentkezzen ez a hatása, vagy teljesen más az oka? Ahogy ismerem magam, ha elkezdek hízni igyekszem erőt venni, es visszafogni magam, mert a súlyomra nagyon kenyes vagyok,de ugye nem várható olyan mertékű étvágynövekedés, hogy nem fogom tudni fékezni magam? Ettől nagyon tartok. Fontos hozzatennem, hogy egyébként alapvetően nem volt rossz étvágyam. Trollkodast most nagyon nem kérek, köszönöm!

2019. nov. 18. 17:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Amúgy mozogni igyekszek, mindenhova gyalog megyek, itthon tornázom, es súlyzós edzést is végzek, de félek kevés lesz.
2019. nov. 18. 17:30
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Én rendszeres szedek B12-t és semmilyen étvágynövelö hatását nem tapasztalom, nem is híztam azóta, söt 10 kilót lefogytam.

Az általad tapasztalt étvágynövekedés nagyrészt azért lehet, mert elhitted, hogy ilyen hatása (is) van.

2019. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valóban étvágynövelő hatása van, (ráadásul büdös is kissé a bőrőn, ahogy a B6 is), de ha jót tesz, használd. Mozogj többet.
2019. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A placebo hatásra én is gondoltam, mert érdekes lenne rögtön egy adag után egyből ilyet tapasztalni. Mindenesetre rettenetesen éhesnek éreztem magam a napokban, és eleg sokat sikerült enni, emiatt pedig el vagyok keseredve. Igyekszem visszafogni magam, hiszen alapvetően tudom, hogy az akaraterőn múlik nagyrészt. Nem kifejezetten egészségtelen, zsíros-cukros dolgokat ettem, viszont abból sokat, sajnos. :/

2019. nov. 18. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, akkor egyél nyers zöldségféléket, attßol nem hízol
2019. nov. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha tudnád, hogy mennyi nyers zöldségfélét eszem! Azért köszi!
2019. nov. 18. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!