Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem vagyok vegán, de nem fura...

Nem vagyok vegán, de nem fura érzés tehén anyatejet inni egyébként?

Figyelt kérdés
Ami a tehén tőgyéből jön ki, eredetileg az utód táplálására. Az állatvilágban, más állat sem issza a másik tejét. Csak mi emberek.
2019. nov. 28. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Isszuk még a kecskéét is. Esszük a juhét.
2019. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
A macska is szereti a tehéntejet.
2019. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
De igen, ez egy elég fura dolog. Én sem vagyok vegán, de ez semmiképp sem természetes.
2019. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
A haszonállatok azért születnek, hogy megegyük őket.
2019. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
persze utolsó, én nem is állatvédő vagyok vagy ilyesmi, napi szinten eszek húsokat, tejtermékeket, csak ma reggel is rácsodálkoztam a gabonapehelyre ahogy úszkált a tejben.. vagyis inkább a tejre
2019. nov. 28. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Aki lepontoz, az hányszor csatlakozott már rá a tőgyre, hogy nyers tejet igyon? :D
2019. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Más állatoknak nincs lehetősége rá, mert az anyaállat nem engedné (kivéve, ha az ember ad nekik a lefejt tejből). Nem véletlenül lettünk ennyire sikeres túlélők, mi képesek voltunk/vagyunk pár emlősállatot megszelidíteni és megfejni. De még sok más dolgot csinálunk, amire az állatok nem képesek.

Esetleg a hangyákat is meg kellene kérdezni, nem fura-e nekik a levéltetvek által termelt mézharmatot fogyasztani. Vagy a darazsakat, borzokat, medvéket, nem fura-e a méhek által (többek között az utódaiknak) termelt mézet megenni.

2019. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
A saját anyádét se iszod felnőtt korodban (ha minden oké), vagy valaki igen? :D
2019. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
46%
Nem értem miért tartod furának. Elvégre bikák emberek által lege@izéről, tehenek seggbeqrásáról, csöcsörészésről beszélünk. Ezek a szükséges feltételek hogy emlőváladékhoz juss.
2019. nov. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként az sem igaz, hogy csak az ember fogyasztja más állatfaj tejét. A vöröscsőrű nyűvágónál, a falklandi tokoscsőrűnél és a sirálynál is megfigyelték, hogy impalák illetve elefántfókák tejét "lopják".

[link]

Nekem az a durva, ahogy a pókok táplálkoznak, kiszívják más állatok elfolyósodott belső szerveit, na ahhoz nem lenne gyomrom... Vagy amikor egyes állatok a saját vagy más állatok ürülékét megeszik... Nem mi vagyunk a legfurábbak a tejivással. Inkább csak finnyásak, válogatósak, mert ebben a bőségben megtehetjük, hogy pl. etikai alapon válogassunk a különféle táplálékok között.

2019. nov. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!