Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Leesik a protézisem, mit...

Leesik a protézisem, mit tudok enni protézissel?

Figyelt kérdés

Sokat fájtak a fogaim és az orvos azt javasolta mindet húzassam ki. Megtettem. Végül kiderült az ínyem fáj de akkorra már az összes fogamat kihúzták. Csináltattam protézist de mivel 1fogam sincs nem tapad meg. Próbáltam sok fajta ragasztót de állandóan leesik, kopog. Egész nap nem tudok enni 1 falatot sem, mert egy harapás után leesik a protkó. Javasoltak csavarozást, de csak a protézis felrakása fájdalommal jár és mikor hazaérek alig várom, hogy kivegyem, így a csavarozás -ami örök odaillesztést jelent- a fájdalom miatt kizárva. A munkahelyen kinéznek ha nem eszek. Mit javasoltok, mert ez így nem élet...

Egész nap nem eszek este teletömöm magam. Nem érzem így jól magam.



2019. nov. 30. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először talán az ínyedet kellett volna kezelni, hogy elmúljon a fájdalom, meg a fogsorral is gond lehet, egy jól megcsinált fogsornak nem lenne szabad leesni. Menj vissza a fogorvosodhoz, vagy keress másikat, aki az ínyeddel is törődik.
2019. nov. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a felrakás is fáj, és le esik 1 harapás után, akkor nem passzol az ínyedhez. Ezen a ragasztó nem segít, menj vissza vele hogy próbáljanak igazítani rajta.
2019. nov. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez annyit tennék hozzá, hogy amíg nem oldódik meg a probléma, vigyél magaddal a munkahelyedre krémleveseket, joghurtot, kefírt, turmixot, olyan ételeket, amiket nem kell rágni.
2019. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő hozzászólásokat!
2019. dec. 1. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!