Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy ne menjen a...

Mit tegyek, hogy ne menjen a hasam?

Figyelt kérdés
Múlt héten felhúztam magam nagyon és azóta megy a hasam, világos színű a székletem,délután nagyon felpuffadok és olyan hányingerem van, hogy alig tudok enni.Hétvégén jobban voltam valamivel,de most megint megy a hasam és este is nagyon puffadt voltam.Mit tegyek?
2010. júl. 20. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
egyél háztartási kekszet, sós főtt krumplit, étcsokit. ha ez sem segítene, menj el orvoshoz.
2010. júl. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Első körben szedjél be valami hasfogót. Akut esetre széntabletta (kb. fél óra után már hat, de rövidebb ideig), hosszabb távra Imodium vagy más ilyesmi, amit a patikus ajánl. Az Imodium nem hat olyan gyorsan, de egész nap tart a hatása. Együtt ne vedd be a kettőt, mert a széntabletta mindent megfog, a másik gyógyszert is.

Utána irány a doki, mert ha ennyi ideig tart a hasmenés, az már nem normális és nem szimpla gyomorrontás.

2010. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
doki!!! és diéta és igyál rengeteget, mert kiszáradsz
2010. júl. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem a felhúzástól van, véletlen egybeesés.

Doki. A puffadás sem normális. Mondjuk hasmenésre eleve nem is kellett volna enni, üres krumplit sóval, vagy rizst, esetleg főtt répát. Más nem szabad. A kóla is segíthet (a rendes, nem a light). De mivel ilyen régóta tart, nem szabad tovább várni vele.

2010. júl. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos attól van,mert ha ideges vagyok,mindig rámegy a beleimre.
2010. júl. 20. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el probiotikumot szedni, pl Normaflore hogy visszapótold a hiányzó baktériumokat amik nélkül nincs kiegyensúlyozott és normális emésztés. Viszont van hasmenés!
2010. júl. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért megy rá, mert ideges eredetű gyomor és bélpanaszaid vannak. Ez egy betegséga, amit lehet kezelni. Általában pszichoterápiával, de jót tehetnek az autogrén tréning, torna, jóga és ha kell gyógyszerek is.

Fontos lenne, hogy normálisan kiegyensúlyozottan táplálkozz segithet a diéta és emésztést segitő házi szerek. A has melegitése, gyógymasszázs jó hatású. Nagyon fontos, ne stresszelj és ne idegeskedj mert annál rosszabb lesz és idővel krónikussá válik amit már nehezebb kezelni. A probiotikum nagyon jót tenne!

2010. júl. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2010. júl. 20. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!