Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia, evés...

Inzulinrezisztencia, evés zavarral teherbeesés lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk gyereket, azonban pár napja ismertem fel hogy evés zavarom van. Általában érzelmileg vagyok instabil(gyerekkor, kamaszkorban bántottak a külsőm miatt, anyám nem szeret, apu meghalt, tesóm mindent megkapott, míg én semmit). Közben kiderült, hogy inzulinrezisztencia is van. Éjjel nappal édességet kivánok és mértéktelen mennyiséget eszek mire "kielégülök". Kiskoromban anya nem Főzött, csokit adott, hogy azzal telitsen el. Évekig a rendes ételtől hasmenésem volt. Próbáltam megvonni a cukrot, helyettesíteni, de nem tudom. Remegek, mint egy drogos, ha nem igazi cukortartalmú csokit ehetek. Kb a legjobb dolognak tartom az életben az édességet.

Nem tudom, hogy tudnék ettől megszabadulni. A magán pszichologus nagyon drága, a tbs 3 havonta fogadna,mert tele van.

Korábban 1 vetelésem volt, de akkor volt valami erős gyulladásom is nőgyógyászatilag is meg a fogammal is volt gond. Mit tegyek? Valaki hasonlóan?


31/N


2020. jan. 5. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az IR-rel mindenképpen kellene foglalkozni, keress endokrinológust. Lehet ez is összefüggésben az édesség utáni vágyaddal.
2020. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Szedd össze magad!Felnőtt ember vagy és felismerted a problémát, ezért akár már önállóan is segíthetsz magadon! Az IR rendkívül jól kezelhető diétával és mozgással. Olvass utána.

Sok sikert!

2020. jan. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, az elsőnek maximálisan igaza van. Keress endokrinológust, bár azok közül is, aki ér valamit, fizetős.
2020. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Laborvizsgálataim jővőhéten lesznek,és endokrinologushoz már bejelentkeztem.korábban már jártam rendszeresen, de nem tudott segiteni. Olyan diétát írt elő, amivel éheztem. 120gramm szénhidrát. A zöldségtől, gyümölcstől meg savas lettem.
2020. jan. 5. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, egészséges gyereket szeretnél. Ehhez a saját egészségedet is rendbe kell tenned, még a gyerekvállalás előtt. Nem könnyű leszokni a cukorról, de muszáj lesz, egészséges táplálkozás mellett a pszichés problémáid is javulhatnak, a fogaidnak is jót tenne.

Kezdésnek már az is hasznos lenne, ha édesség gyanánt csak gyümölcsöket ennél. Ha idáig eljutottál, kezdd el a 160 gramm ch-s IR diétát. Ha nem megy egyből, akkor fokozatosan csökkentsd a szénhidrátot. Az is fontos, hogy elég fehérjét vigyél be, és hogy ne éhezz, több zsírt (zsírosabb ételek formájában). Pár hét alatt meg lehet szokni, én már 4 éve csinálom, azóta sokkal jobb a közérzetem, az egészségem.

2020. jan. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik endokrinológust! Nem létezik, hogy olyan diétát írt elő amitől éheztél. A lányomat leszídja ha pl. nem eszi meg a 160 g szénhidrátot és nem eszik 5-ször. Ha ezt betartod nem éhezhetsz. gyanítom a kifogásokat keresed az édesség miatt.
2020. jan. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!