Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez laktózerzekenyeség lehet?

Ez laktózerzekenyeség lehet?

Figyelt kérdés

Sokszor megy a hasam és kicsit jobban megfigyeltem hogy mikor van ez. Pl most nemrég ettem tökfőzeléket és ugye abba van főzőtejszin is és később ment is a hasam.

Vagy pl egyszer ettem egy csomó tejbegrízt utána nagyon ment a hasam. De egyébként nem tudom van e hozza valami köze de a kólától is szokott főleg a pepsi től . Mar nem is iszok csak vizet de alapbol sem ittam nagyon a kolat max ha el mentunk valahova .Most ezek jutottak eszembe.



2020. febr. 21. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos. Bármi mástól is lehet. Ahogy leírtad, nekem úgy tűnik, hogy nincs mindig, és amikor van, akkor sem feltétlenül tejtermék után.

Menj el háziorvoshoz, mondd el neki.

2020. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A laktózérzékenységre az jellemző, általában tejcukrot tartalmazó (tehát tejes vagy tejterméket tartalmazó) étel elfogyasztását követően fél óra után gázfejlődéssel együttjáró hasi görcsök mellett hasmenés következik be. Az általad leírt hasmenés az lehet az étkezést normálisan követő fokozottabb bélmozgások következménye.
2020. febr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Laktozerzekeny vagyok es nekem a koffeintol is megy a hasam, probald ki hogy laktozmentesen eszel hatha elmulik :)
2020. febr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!