Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén érzékeny lennék?

Glutén érzékeny lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves, enyhe túlsúllyal küszküdő lány vagyok. Az étrendem ugyan nem katasztrofális, de jónak sem nevezhető éppen. A tanév során egy ideig gyakran jártam gyorsakjáldába, de mivel pattanásos lettem tőle, ezt abbahagytam.

Bizonyos ételek után rosszul vagyok. Pl csoki, vagy müzli evés után volt, hogy puffadtnak éreztem magam, ezért pár napra kiiktattam a tejet, és az édességeket, de ugyanúgy rosszul voltam.

Most már nem tudok másra gyanakodni, mint a gluténra. Iskolában is, a szendvics evés után pár perccel el kezd fájni a hasam, és bár nem hatalmas a szendvics, olyan, mintha megettem volna egy lovat, úgy eltelít, közben meg van, hogy korog a gyomrom. Az imént ettem egy darab kakaós csigát, már a közepén járva éreztem, hogy nem jó ez.

Most nézhettek hülyének, hogy "miért etted, ha rosszul leszel utána?", de tényleg nem tudtam, és most se tudom biztosan, hogy mi a bajom.

Most ugye korona járvány miatt nem lehet orvoshoz menni, és elvileg nem jó orvosi diagnózis nélkül nekiállni diétázni.

Szerintetek mit csináljak? Nagy bajom lehet attól, ha pár napig hanyagolom a glutént tartalmazó kajákat?



2020. márc. 11. 20:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Képzeld kérdező, az lgG tesztem tejre lett pozitív. Úgy tűnik az a ludas.
2020. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ó, jó neked.😇 Én nem végeztem tesztet, de egy pici gluténos süti is bajokat okoz nekem 10 percen belül.😅

Nem igazán szeretek orvoshoz mászkálni, úgyhogy azzal megelégszem, hogy magamtól kerülöm az ilyesmit, és így jól érzem magam.😄

2020. júl. 23. 22:14
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát igazából.. Gluténnál úgy tudom kicsit másképp működnek a dolgok. Ugyan a laktóznál is sérül a bélflóra (tapasztalom is, ez se olyan hogy elhagyom és intant jól vagyok, vissza kell regenerálni a beleket), de glutén az a bélbolyhokat teszi tönkre. Ugyan ezek regenerálódnak szintén, ha elhagyod 100% hosszas idő után, de általában azt mondják meg kell tudni mekkora az okozott kár..

Egyébként az is lehet allergia, nem intolerancia. Allergiánál jóval gyorsabban és erősebb tünetek jönnek, ahogy írod neked elég gyorsan betesz.

Nálam nehéz volt kajához kötni, mert órákkal de inkább másnap/napokkal később okozott gondot.


Figyelj én azért max egy lgG tesztre elmennék. Azt mondják az esetek többségében az is kimutatja a glutént - 96%-nál kimutatja, a többinél genetikai teszt szokta ha valaki nagyon nem akar tükit. De ha mész is, az előtt semmit ne hagyj el!

Én azt mondom megéri.. Az is lehet nem liszt a hibás, hanem mondjuk a tojás, vagy az élesztő és azzal picit "jobban jársz".

2020. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!