Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyagcsere zavarom van,...

Anyagcsere zavarom van, hogyan diétázzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma tudtam meg, hogy anyagcsere zavarom van, az orvosom azt mondta, hogy ha diétázok, akkor ez orvosolható. Kérdésem az lenne, hogy hogy is kezdjek neki a diétának? Mit szabad ennem és mit nem? Kellene egy kis segítség, mert ebben a témában nem vagyok jártas, előre is köszi!

18/F/70kg


2010. júl. 26. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal-sokkal többet kéne tudni. Milyen anyagcserezavar? Mi a neve, miben nyilvánul meg?

Legjobb az lenne, ha orvos vagy dietetikus adna diétát, mert neked nem amatőrök fogyókúrás hülyeségeire lenne szükséged.

2010. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek én is, mindenképpen jó lenne, ha szakember segítene a diéta összeállításában, és emellett szerintem ugyanolyan fontos lenne, hogy megfelelő mennyiségben jusson a szervezetedbe vitamin, ásványi anyag, nyomelem is, ami beépül, mert az segíti a szervezet védekező képességét, és az anyagcsere zavar gyógyulásában, akár a helyreállításában is közreműködik. Persze semmiképpen ne szintetikus vitaminok legyenek, azok inkább rosszak a szervezetnek, mint jók. Ezt, hogy mennyire épül be, milyen szinten van a szervezeted védekező képessége, ma már lehet mérni is abszolut fájdalommentesen, és olcsón. Ha ez érdekel, írj privát üzenetet, tudok mondani kontaktot.
2010. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem PCO-m van, vagyis policisztás petefészek szindrómám, amit anyagcsere zavar okoz. Kaptam gyógyszert az inzulinomra, meg a pajzsmirigyemre is, ez segít, hogy azóta nincsenek evési rohamaim és nem kívánom a csokit sem. Nekem 180g -os diétát írt elő a doki, vagyis 180 g szénhidrátot ehetek egy nap, no cukor és kerüljem a fehér lisztes dolgokat, mert ezek hirtelen emelik meg a vércukor szintet. Inkább teljes kiőrlésű dolgokat egyek és 1 héten egyszer bűnözhetek.

És lehet benn valami, nem tudom 100 %-osan betartani, de sokkal jobban figyelek rá és azóta jobban is vagyok. Ugyanúgy eszek egy kis csokit , ha megkívánom, de csak 1 kockát. A fehérlisztes dolgokat fele-fele arányban vegyítem teljes kiőrlésű lisztel és a cukrot édesítőszerrel.Vagy cukor helyett Xilitet veszek.Ezt ugyanúgy kell használni, mint a cukrot, ugyanannyi arányban is, de a glikémiás indexe csak7, ami a cukrosoknak is jó és még egészséges is.

2010. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kérdező NE kövesse a PCO-s diétát, bár a válaszoló az korrektül leírta, de a kérdezőnek biztosan nem az van, hiszen az csak nőknek lehet.

Nem értem, a kérdező miért nem ír részleteket, így nem tudunk segíteni neki.

2010. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!