Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen emésztést könnyítő,...

Milyen emésztést könnyítő, puffadást gátló természetes megoldások léteznek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben egyre gyakrabban tapasztalom, hogy étkezések után nagyon rossz lesz a komfortérzetem a gyomromban, megmozdulni sem esik jól, elnehezül, mintha felpumpálták volna, óriásinak érzem, és folyton büfiznem kell. Ez az állapot néha 4-5 órán át is eltart, de volt olyan, hogy egy egyszerű, könnyű reggeli után is olyan rosszul lettem, hogy egész nap nem bírtam enni. Ételallergiám, intoleranciám tudtommal nincs, és alapból bírom a glutént, a laktózt is, azt már teszteltem magamon. Nem ezzel van a baj, hanem úgy amblokk ha étkezem, mondhatni előtte (éhesen) sokkal jobban érzem magam, mint utána, mert jön ez a szörnyű nehézség-érzet és puffadás. Ehhez pedig gyakran székrekedés is társul, az inger ellenére kb. 2-3 naponta van székletem. Erre van valami hatékony,emésztést könnyítő, anyagcserét gyorsító, de lehetőleg természetes megoldás? Tea, gyógynövény formájában esetleg? Vagy csak az ismert bogyók segítenek?
2020. márc. 30. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Evés előtt almaecetes víz, ételekben fűszerek (pl. babérlevél, kapor, köménymag, attól függően, mit eszel). Savanyúságok, pl. savanyú káposzta, kovászos uborka. Teák közül édeskömény, borsmenta, köménymag, de van kifejezetten emésztést segítő gyógyteakeverék is. Ha ezek nem segítenek, kivizsgálás (intolerancia, allergia is), megfelelő diéta. A székrekedés ellen több friss gyümölcs, zöldségek, olajos magvak (pl. lenmag nagyon hatásos), kevesebb gabona, tejtermék.
2020. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Probiotikum jó lehet neked. Enzimhiánytól is lehet.
2020. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!