Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bulimia ↠ gyógyulás? (részlete...

Bulimia ↠ gyógyulás? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Bulimiás vagyok. Sosem diagnosztizáltak, mivel erről rajtam kivul senki sem tud, de rengeteget olvastam már róla és a tünetek is stimmeltek. Szüleimnek kizárt, hogy valaha is elmondom, mivel ugysem segítenének és amúgy sincs sajnos olyan jó kapcsolatom velük. Immár 3 eve rabja vagyok a falásrohamaimnak és az ezt követő hánytatásaimnak. Szeretnék változni es a gyógyulás útjára törni. Nem akarom hogy ez befelhőzze az életemet de egyszeruen nem tudom mihez kezdjek. Nagyon sokszor próbáltam leállni, eldöntöttem mar egy párszor hogy “Na ez volt az utolso”. De itt kezdődik a problema: nem tudok rendesen taplalkozni. Magyarán nem egyszer volt hogy a “gyogyulas” elso napján visszaszedtem kb 8 dekat, bepanikoltam hogy mi van ha ujra visszahízok es visszaestem. A masik opció meg amikor eheztetem magam, akkor nyugodt vagyok hogy nem fogok elhizni, de ilyenkor egesz nap csak a kaja jár az eszembe és rosszul vagyok. Ez igy nem élet. Van ebből kiút? Kérlek ha valaki hasonló cipőbe jár/ járt írja meg nekem a történetét, tapasztalatait! Nagyon koszonom. (Amugy 18 éves lany vagyok és 170 centihez 50 kg.)

2020. ápr. 9. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyedül nem fog menni.
2020. ápr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom h nem segít a szakember, mert igenis van akinek nagyon hasznos. De en speciel ilyen problémából egyedül jöttem ki, szóval abszolút van remény :)
2020. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Én is hasonló problémával küzdök mint te, kb 1 éve vagyok bulímiás. Az első lépést mondhatni már megtettem a gyógyulás felé, újra elkezdtem sportolni (eddig azért hánytam, mert nem sportoltam, úgy gondoltam ez könnyebb). Bár nem naponta (az lenne a végső cél), de hetente legalább 3-szor megyek fel a futógépre. Az étkezésről:először próbálj nagyon kicsi adagokat enni, viszont azt benntartani a szervezetedben! Nekem például ebédre elég volt egy tükörtojás és pár szem korpovit-keksz. Vagy egyél egy tányér levest, ez esetben az is teljesen elég egy ebédre. Én is hányok még naponta, ha kicsit túlszalad a mérce, de igyekszem inkább magamban tartani a dolgokat, és sportolni helyette. És kezdj el lenmagot szedni: reggel éhgyomorra igyál meg egy pohár vízet, benne 2 evőkanál lenmaggal. Szaladni fogsz a vécére. Remélem tudtam segíteni.
2021. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyógyult bulimias vagyok. Utolsó nagy butaságot irt. Ha nem megfelelő a kalóriabevitel és továbbra is kaloriadeficitben maradsz, nem fogod tudni befejezni. Pont ez a lényege h kontrollálni akarod az étkezést és irreális elvarasod van magaddal szemben ezen a terén ezért utána úgy vagy vele h jo akkor most mindent megeszel majd ki is hanyod. Ezzel pont hogy fenntartod azt az ördögi kört. A lényeg az egészben h elengeded a kontrollt. Mindegy hogy az első hetekben napi több falsrohamod lesz, a hányást kell előbb abbahagyni. Edd meg amit megkivansz és pár hét alatt egyre ritkább lesz a falasrohamok száma. Igen lehet egy pár kiló felmegy ami utána szépen maguktól le fognak menni egy normal nem deficites etkezessel. Onsegito könyvek is segíthetnek, illetve a falasroham előtt próbáld megfogalmazni és leírni mit érzel. Ha a pszichologusod úgy érzed elbagatellizálja keress másikat, lehet nem a neked megfelelő szakember kezel. Ez egy nagyon jól gyógyítható betegség. De a folyamatos szigorú kontroll és korlátozás az étkezést és sportot illetően a lehető legrosszabb amit tehetsz.
2021. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
3-as vagyok, nekem muszáj ezt csinálnom, mivel inzulin rezisztens vagyok, nem zabálhatok akármit tonnaszámra. Csak az a célom hogy az ami bejut a számon, az maradjon is ott, mert ha elkezdek sokat enni egyszerre, akkor biztos búvárkaja lesz belőle. Még nagyon az elején vagyok, próbálom majd fokozatosan emelni a kajamennyiséget.
2021. máj. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!