Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Puffadás és puki gyötör....

Puffadás és puki gyötör. Magyarázatot és megoldást keresek? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés
Szóval pár napja sokkal több zöldséget eszem mint korábban, főleg nyersen, salátaként (pl lila káposzta, répa, jégsaláta, spenót, cékla). Ugyan azt eszem mint korábban, rendes főétel meg köret csak mellé salátaként sok nyers zöldség. Korábban már történt velem hasonló hogy egyik napról a másikra elkezdtem sok zöldséget enni és ezzel együtt jött a sok gáz is, ezért gondolom hogy most is ez az oka. Ugye meg is gugliztam hogy sok rost okozhat e puffadást meg sok pukit és kb mindenhol az van igen ha nem vagy hozzá szokva. Amit nem értek, tényleg van e ilyen hogy azért szendvedek mert nem vagyok "hozzászokva" és ha igen mennyi idő kell az emésztőrendszernek meg a baktérium flórának hogy alkalmazkodjon az új tápanyag forráshoz? Mert úgylátszik ez eddig nem történt meg.
2019. okt. 13. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően 2 dolog okozhatja. Az egyik az, hogy a nagy felületű levélzöldséget az ember nem tudja úgy megmosni, hogy a felületük "steril" legyen, így aztán a maradék mikroorganizmusok a belekben a 37°-on kiválóan elszaporodnak és élettevékenységük során sok gázt fejlesztenek. Tapasztalatom szerint a lezárt zacskóban árult salátazöldség keverék esetében ilyen nem következik be (nyilván a felhasznált fertőtlenítőszer miatt. A másik pedig az, hogy a belekben a növényi rostokra sok bélbaktérium, mint felületre rátapad, mert ők elsősorban felületeken tudnak jól szaporodni és akkor aztán sok gázt is fejlesztenek.
2019. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

én zacskós salátát veszek és igazából aggaszt kicsit hogy valami vegyszerrel fertőtlenítik ami nagyon nem teszik. amikor már pár napja már áll a hűtőben akkor kissé aceton szagúan kezd erjedni, ez jelent valamit?


az hogy a baktériumok elszaporodnal a rost felületén az ok de milyen baktériumok? mer ugye van a "rossz" meg a "jó" baktérium.


volt velem régebben hogy alig ettem rostot hanem szinte csak szénhidráttal teli kaját és akkor is volt egy korszak mikor rengetek gáz jött belőlem és sok pattanás is. étrendet váloztattam azóta pattanás látványosan csökkent és a gázok is de most (szerencsére csak a gázosodás) megint vissza jött. szal úgy néz ki a junk kajától és az egészséges kajától is ugyan az az eredmény.


aki ezt érti az egy zseni :|

2019. okt. 13. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
A káposzta nagyon felfújhat, azt hagyd ki, vagy párolva köménnyel tudod enni. Eleve a párolt zöldség kevésbé puffaszt. Esetleg próbáld meg váltakozva nyersen és párolva. Megpróbálkozhatsz édeskömény teával, a babáknak is azt adják szélgörcs ellen.
2019. okt. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nyers zöldségek (főleg a saláta- és káposztafélék) nehezebben emészthetők, mint ha megfőzöd őket. Ha nem vagy hozzászokva, kis mennyiségekkel kezdj és fokozatosan szoktasd hozzá magadat.
2019. okt. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek.


folytatom ahogy eddig is és pár hét múlva megírom mi lett az eredmény.


tudományos kísérletnek azér jó :D

2019. okt. 14. 11:12
 6/8 A kérdező kommentje:

igen szóval végeredményben túl sok rostot (ami talán belém is kötött) ettem amit a bélbaktériumaim imádtak


kicsit visszavettem és egy napot(24 óra nem evés alvással együtt) böjtöltem is és kicsit mozogogtam is hozzá.


ez után kicsivel minden kijött és nincs puffadás meg borzalmas gázok.


zabot (amiből mindennap rengeteget ettem) messziről elkerülöm egy időre.


tanulság az hogy jóból is megárt a sok, milyen igaz!

2019. okt. 25. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy megírtad! :)

Komolyan, sok kérdező nem veszi a fáradságot, hogy leírja a tapasztalatait utólag, pedig nagyon hasznos.

2019. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jajj de ari vagy :D


igen ez néha engem is zavar, ezért írtam meg, meg hát meg is ígértem :D

2019. okt. 26. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!