Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Energiaital akkor is káros,...

Energiaital akkor is káros, ha a kávétól rosszul vagy és pluszban nem is használ?

Figyelt kérdés

Max. napi 1,nem minden nap.


Jobb a kávé, görcs, hányinger, hasfájás, hasmenés... Meg a gyenge, higított instanttól is. Ha kevés, akkor csak fingok tőle, meg morog a hasam.... De főzöttet nem szabad, azonnal...


Ja és nekem még csak nem is használ... Nagy adagban, erős valamit esetleg, de az hajt...


2020. ápr. 13. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Károsabb.

Egy kávéban kevesebb a koffein és a káros anyag. Az energia italban van cukor, egy nagy dózis koffein, mesterséges színezék és aromák, plusz szénsavas.

Ha a kávét nem bírod, akkor az energia ital jobban odaver.

Inkább igyál zöld vagy vörös teát, az kíméletesen élénkít.

Mondjuk én ezeket a drága, neon színű, vegyipari carokat élből betiltanám, annyira egészségtelen.

2020. ápr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Valószínűleg nem a kávé miatt vagy rosszul, hanem a tej miatt, amit bele teszel. Az okoz ilyen tüneteket, ha érzékeny vagy.

Próbáld feketén.

Vagy fekete tea esetleg.

Vagy aludj többet és jobban.

Az energia ital elég rossz.

2020. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Energiaitalban kevesebb a koffein. Rá van írva ált. 32 mg/ 100ml, a kávé meg 40 mg, de egy presszó kb 200mg. Gyorsabban és intenzívebben hat, mert szénsavas és cukros. Akik azt állítják, hogy mennyire egészségtelen, az még nem olvasta el a párizsi, virsli, margarin stb hátulját. Ez is az, de nagy divat lett szajkózni, mintha méreg lenne, közben más is az..
2020. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a jó ezekben? évente ha párszor iszom ilyeneket,boldogabb nem leszek tőle az biztos,szabályosan a Hell energia italtól például be tudok aludni,kávézni sem szoktam az sem segít nagyon megiszom majd ha elmúlik a hatása csak még fáradtabb leszek tőle.

Sofőr vagyok össze vissza kell mennem 12-15-19 órákat dolgozom, pakolok,vezetek majd újra pakolok én inkább amikor megállok pihenni akkor fogom magamat és átt mozgatom mindenemet majd megmosakodom ez nálam hatásosabb mint ezek a sz.rok.

2020. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A tea finom tud lenni, de akit ez élénkít, annak szerény véleményem szerint nem kell semmi, mert eleve nem volt álmos.


Szerintem egyszer-egyszer belefér az energiaital, de nekem pl a kóla vált be. Valószínűleg azért, mert pont a megfelelő mennyiségű koffein van benne.

2020. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg nem iszol meg többet a megengedettnél nem károsabb mint bármilyen feldogozott cukros élelmiszer.
2020. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kinek ez kinek az ... a gyógyszerek is mesterségesek még is szedi őket az ember. Nincs azzal baj, ha mértékkel iszod őket. A koffein vegyület attól hogy energiaitalban van ugyanaz lesz mint a kávéban. Cukor meg mindenben van már hagyjuk ezt a baromságot. Az energiaital viszont nem fosat annyira, mert nincs benne csersav.
2020. ápr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!