Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az ellen mit lehet tenni,...

Az ellen mit lehet tenni, hogy sokat iszok és tele van vízzel a testem?

Figyelt kérdés

Jelenleg nyilván nem terhelném a háziorvosom ezzel, azért itt kérdezem.


Korábban kivizsgáltattam magam cukorbetegségre stb. mert mondtam a háziorvosnak, hogy ez van. De a leletekben nem volt semmi rendellenes.


Nap 6-7 liter folyadékot iszok. Főként víz, 1-2 kávé vagy néha egy kis üdítő.


Volt már rá példa, hogy 8 liter is lement egy nap.

Estére vizesnek érzem magam, vagy legalábbis kövérebbnek a combomnál és az alhasnál.

Viszont ha eszek sok uborkát/paradicsomot, akkor másnap reggelre nagyon látványosan lemegy, gondolom a vízhajtó hatása miatt.


Mit lehet tenni? Milyen természetes vízhajtót lenne érdemes keresni?



2020. ápr. 15. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Pl ne igyál ennyit! Egészségtelen, a szivedet is megterheli...
2020. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Könnyű mondani.
2020. ápr. 15. 15:12
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért iszol ennyit? Szomjas vagy?
2020. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szomjas, reflex-szerűen iszok inkább. Gyakran akkor is iváson kapom magam, amikor épp nem vagyok szomjas.


Pl. lehúzok fél liter ásványvizet egyszerre miután megveszem valahol kirándulás közben.

2020. ápr. 15. 15:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit inni már egészségtelen. Nekem is azt mondta az orvosom, hogy igyak napi 3 liter folyadékot, de én másfél liternél többet nem vagyok képes meginni.
2020. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem vagy cukorbeteg, és más sem indokolja ezt a rengeteg folyadékbevitelt.

2. Nem vagy szomjas, mégis iszol, "reflexszerűen".

3. Tudod, hogy ennyi folyadék ártalmas pl. a szívnek, és rosszul is érzed magadat emiatt.

Namármost mi a kérdés? Milyen választ vársz?

Ha nekem ilyen szokásom lenne, nem vennék vizet, de legalábbis nem tartanám a kezem ügyében. És amikor mégis észreveszem, hogy a kezemben az üveg vagy a pohár, az első korty után szépen leteszem vagy kiöntöm.

Mindenesetre csak étkezéskor vagy tényleges szomjúság esetén innék.

Érdekes, hogy ez a megoldás neked még nem jutott eszedbe!

2020. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De eszembe jutott már tudatosan távol tartani magamtól a vizet. De nem válik be.


Sokszor nem figyelek oda pl munka közben és iszok amíg gondolkodom. Vagy tanulás közben.


Egyszerűen nincs elég kapacitásom folyamatosan odafigyelni a nem-ivásra. Koncentrációs problémáim is vannak egyébként.

2020. ápr. 15. 15:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ÖNFEGYELEM!
2020. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyen előtted víz.
2020. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyit innék, nekem is koncentrációs problémáim lennének. Nézdd, senki nem mondta hogy könnyű, a láncdohányos se 2 perc alatt szokik le a cigiről, az anorexiás sem napok alatt rendezi a testsúlyát.

De akkor sem a vízhajtó a megoldás; figyelj oda, a saját érdekedben.

2020. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!