Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Refluxtól keletkezett torokgyu...

Refluxtól keletkezett torokgyulladásra valami gyógyír?

Figyelt kérdés
Refluxom van, Pantoprazol 40-est szedek rá kb egy hete, viszont a torkomban még mindig érzem a gombócot és elég sok váladék is jön fel. Gondolom begyulladt a nyelőcsövem nyálkahártyája. Valaki tudna pár tippet mondani, hogy mivel enyhíthetném ezt az érzést? Vagy egy hatásos gyógymódot? Előre is köszi!

2020. ápr. 28. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos
2020. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvosom kamilla, körömvirág, cickafark keverékéből készűlt teát javasolt. Ezt kellett kortyolgatnom. Borzasztó íze volt, viszont bevált.
2020. ápr. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a kovászos uborka vált be lehet furcsán hangzik,illetve tantum verde spray irt fel az orvos. Nekem jobb volt mint a szopogatós mert nekem a tabletták nagyon savasak voltak ez valami miatt kevesbe.
2020. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ulcogant szirupot vegyél. 5 ml-es tasakokban van. Reggel egyet és este egyet 2 órával evés előtt. Folyadékban kell elkeverni. Salvus vízbe is keverheted vagy csak sima vízbe. Csinálj egy kúrát, amíg meg nem gyógyul a nyelőcsöved. Ez egyfajta bevonatot képez a nyálkahártyán, ezáltal elszigeteli a savtól és hamarabb regenerálódik. Emiatt szokták gyomorfekélynél is alkalmazni. Amikor nekem egy falat kenyér lenyelése is fájdalmat okozott, akkor kúraszerűen ittam az Ulcogantot 1-2 hétig és mindig begyógyult. Nekem amúgy ritkán mar a sav, régebben inkább légzőszervi tüneteket okozott a refluxom (köhögés), mára szinte teljesen helyrejöttem. Az Ulcogantot én recept nélkül tudtam venni a gyógyszertárban.
2020. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! :)
2020. ápr. 29. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!