Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy ne egyek...

Mit tegyek hogy ne egyek annyi édességet és egészségtelen vackot?

Figyelt kérdés

Az igazság az hogy szeretnék kicsit tudatosabb lenni. Legalább másfél hónapja nem dohányzom, alkoholt is elég sokat ittam akkoriban amikor cigiztem, de ezáltal mind a 2 dolog meg szűnt az életemben.

Energia italokat nem iszok , nem kávézok, nem iszok ásvány vizen kívül mást már évek óta , semmi szénsavas vagy cukros üdítőt, csak nagyon nagyon ritkán. Nem akarok mindent meg vonni magamtól, igazából nekem ezek a dolgok nem esnek jól, kivéve egy valami. Gumicukrok, csipszek, csokik és amióta nem cigizek azóta ezek meg sokszorozódtak. Tudom hogy vannak cukormentesek , meg ilyen olyan csipszek stb De soha nem tudnék olyanokat enni vagy inni , szóval ki van zárva. Az erdekelne engem hogy mit tudnátok javasolni hogy kontrollálni tudjam magam ilyen téren? 2-3ezer forintokat el költök ilyenekre , es van hogy rendes kaját nem is eszek. Elegem van már ebből hogy nem tudom irányítani ezt az egészet magamban . Valakinek valami tipp?


2020. máj. 3. 09:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször is ne vegyél ilyeneket, ha nincsenek "kéznél", akkor sokkal kisebb az esélye, hogy csak emiatt elmégy a boltba veni, azaz nem tudsz enni ilyesmiket.

A másik, hogy ha nagyon hiányzik, akkor vegyél egy kis csomaggal, és azt tedd nem egyszerüen elérhetö helyre, pl. messzebbi szobában lévö szekrénybe, esetleg ott is egy külön dobozba.

Ha rádjön az ehetnék, akkor kiveszel néhány darabot, azt viszont csak a szobádban (vagy más meghatározott helyen) eszed. Így már csak azzal is kontrollálod a fogyasztást, hogy minden egyes alkalommal el kell menned a lakás másik végébe és ott több menetben "kibányászni" valamennyit. Egy idö után rájössz, hogy csak akkor keresed meg, ha tényleg akarsz enni, a "csak ott van" tipusú nassolások megszünnek.

2020. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Csokiból vedd a minél magasabb kakaótartalmú étcsokikat. Pl. Lidlben lehet kapni a J. D. Gross csokit, azt vedd.


Minden fejben dől el. Ha valamit nagyon elhatározol, utána jársz dolgoknak, akkor hidd el, nem fog hiányozni.


Pl. gyerekként szerettem a pacalt. Tinikoromban megtudtam, hogy miből van. Azóta nem tudom megenni.


Azt tudjuk, hogy a kóla jó wc-tisztításhoz.

A gumicukor meg roncsolja a fogakat. Tehát, ha fogorvoshoz szeretnél menni, drága pénzen fogászati kezeléseket akarsz kapni, akkor gyerünk, bátran folytasd csak az evést.


Ha édesség utáni vágyad van, akkor egyél egy almát, vagy narancsot, vagy valami szezonális gyümölcsöt. Esetleg mogyorót, mandulát, diót vagy különböző magvakat.


Az agyadban kell átállítani a dolgokat. Gondolkozz máshogy. Ez csak így működik.

2020. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!