Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj, ha elhagyom a kalória...

Baj, ha elhagyom a kalória számolgatást?

Figyelt kérdés

Alapból vékony vagyok, viszont eléggé "megszállottan" próbálok egészségesen élni, és tartani az alakomat, és eddig nekem abból állt az életem, hogy folyamatosan számoltam, épp hány kalóriát vittem be, mennyi szénhidrát, fehérje, zsír, és egyszerűen már úgy érzem, mintha függővé váltam volna. Ha nem néztem meg, épp hány kalóriánál tartok, ideges lettem, mert féltem, hogy túllépem a napi 1500at. Naponta max. 150 g szénhidrátot eszek, és sok fehérjét.

Egy barátom elgondolkodtatott, mert szerinte ez nem normális már, és nekem felesleges így számolgatni, hisz amúgy is egészségesen étkezem és sportolok, az elég. Én meg egyszerűen nem tudom elengedni, félek, ha nem számolom, el fogok hízni. Vagy nem kéne ennyire görcsösen ragaszkodnom a számláláshoz, és elég lenne figyelni az egészséges táplálkozásra?

16/l



2020. máj. 4. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen normális az ember kalória számolgatása amíg nem lép át egy bizonyos határt.

Ha téged már ennyire zavar ha túlléped az 1500-at akkor lehet érdemes felkeresni egy pszichológust, mivel ez lehet egy kialakuló evési zavar is.

2020. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77 éves vagyok. 161 magas, 61 kg. Életemben nem számoltam kalóriát. Te is hagyd el, és éljél nyugodtan.
2020. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaza van a barátodnak. Eleve nincs szükséged foogyásra, normálisan étkezel. Nem beszélve, hogy van egy rutinod, tehát ránézésre is tudod, hogy az étel, vagy a mennyiség belefér -e, vagy nem. Tehát holnaptól nem 1/2 kg zsíros kenyér lenne a reggeli.
2020. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!