Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mostanában egyre gyakrabban...

Mostanában egyre gyakrabban puffadok, és görcsöl a hasam, mitől van ez?

Figyelt kérdés

Nagyrészt minden étkezést követően, pár perc elteltével elkezd morogni a hasam, puffadok, hasmenésem lesz, fáj az egész hasam.

Azt tudni kell rendszeresen fogyasztok fehérjét, mivel testépítő vagyok. Pár napja leálltam velük, de az előbb ebédeltem és utána rögtön mennem kellett a wc-re.

Van valami gyógyszer erre? Néztem ilyen emésztést segítő szereket? (Dipanrkin, bilagit?) Ezek mennyire jók?

Valaki tud tanácsot adni?



2020. máj. 5. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak találgatás. Ha ilyen gyorsan jelentkezik étkezés után, az gyakran lehet a habzsolva befalástól, amikor az ember sok levegőt nyel, a gyomorból gyorsan a belekbe jut a lenyelt levegő, ahol aztán a bélfal feszítésével fokozott, heves bélmozgás, puffadó érzés, hasfájás, esetenként hasmenés következik be.
2020. máj. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, milyen fehérjét fogyasztottál. De jobban járnál, ha természetes ételekből vinnéd be a fehérjét, pl. hús, tojás. Gyógyszerek helyett inkább vegyél emésztést segítő gyógyteakeveréket, ezek pl. a puffadás ellen is jók. A dipankrin, ha jól tudom, enzimhiány esetén segít. De akkor már inkább az optacid, ez beállítja a gyomorsavadat, ez pedig kedvezően hat az emésztés további folyamataira is.

Ha sok tejterméket fogyasztasz, megpróbálhatnád pár napig elhagyni őket, lehet, hogy már ez is sokat segítene.

2020. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Gyenge gyomorsav miatt?


Kaja előtt 10 perccel egy kevés só (tiszta só!, patikából) nyalás, pici vízzel. Édeset és szénsavasat kerülni kellene pár napig.


Részemről három napig kínlódtam előtte, mire rájöttem, hogy nem lehet se tejtől, se cukroktól. Már az első nap, amikor kipróbáltam, jobban éreztem magam. Azóta egyre jobb.

2020. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!