Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi bajom lehet belőle ha...

Mennyi bajom lehet belőle ha kevésbé rágom meg az ételt?

Figyelt kérdés
Szóval most szeretnék kipróbálni egy olyan diétát aminek a nagy része száraz csirkemell, de azt nagyon nehezen tudom megenni. Többször előfordult már, hogy több mint egy órán keresztül ettem egy adag ételt és ez nem csak fárasztó volt de idegesítő is. Ezért azt találtam ki, hogy csak simán megpróbálom lenyelni a nagyobb darabokat anélkül, hogy túlságosan szétrágnám a falatokat. Ezzel nagyon rosszat teszek az emésztésemnek vagy a szervezetemnek?
2020. máj. 14. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Nem vagyok orvos, de kozismert. A rossz fogazat az eletet is megroviditi. Hagyd a fenebe a csirkemellet, ilyen aron csak art. Google keresoben nezz utana, ha nem hiszel nekem.
2020. máj. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

A natúr csirkemell magában szerintem is ehetetlen, anyukám szerint olyan, mint a cipőtalp. Ha már eszek hozzá valamit, pl. párolt zöldségeket, salátát (öntettel), vagy valamilyen mártást, úgy egész ehető, de legjobb elkészítési módja a rántott hús. Ezt is meg lehet csinálni kicsit máshogy, diétásabban. Semmi értelme így kínozni magad, ez egyoldalú, unalmas, ezért nem tartható hosszabb távon. Túlnyomórészt fehérjére alapozni és a zsírt ennyire kerülni nem egészséges.

De a kérdésedre válaszolva: nehezebben emészthető, amit nem rágsz meg rendesen. Hasfájást, emésztési problémákat is okozhat.

2020. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valóban nem tesz jót a szervezetnek, ha nem megfelelően rágod meg az ételt.

Mint ahogy előttem is írták, hasfájást, emésztési problémákat okozhat.

2020. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!