Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek, ha sem a húst, sem...

Mit egyek, ha sem a húst, sem a zöldségeket nem kívánom?

Figyelt kérdés
Semmilyen húsfélét nem kívánok, és a legtöbb zöldséget sem igazán, próbálkoztam több tojást enni, de attól is undorodom. Milyen egészséges ételeket javasoltok ebben a helyzetben? Lehet valamilyen betegség a háttérben? Már kicsi gyerekkoromtól kezdve fenn áll ez a helyzet, pedig a családom rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszik és heti 2-3x húst is. Én ehelyett sajtot, rizst, krumplit, hüvelyeseket, ami tudom nem a legjobb választás. :/
2020. máj. 15. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy változott az ízlésed, de egyszerűen válogatós vagy. Ha felismered, hogy egészségtelen változtass. Tessék nekiállni kóstolni, illetve kezdj el szedni valamilyen komplex B vitamin készítményt!
2020. máj. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Edd azt, amit eddig is. Zöldségekből azokat, amiket nem utálsz, és gyümölcsöket is. A többit pedig néha kóstold meg, akkor is, ha nem kívánod - lehetőleg akkor, amikor kellőképpen éhes vagy.

Egyébként lehet az oka pl. az, hogy gyenge a gyomorsavad, illetve a bélflórád gyerekkorod óta ezekhez az ételekhez alkalmazkodott. Egy kis akarással utóbbit is meg lehet változtatni, de nem egyik napról a másikra.

2020. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Több, mint 10 éve nem eszek húst. Ha viszont a zöldségeket se szereted, akkor próbálkozz gabonafélékkel, tésztával. Tojást sem szeretem, mert szintén undorodom tőle, durum tésztákban úgy tudom nincs is, mindenesetre azokon nem érződik a tojásíz. Ehetsz esetleg kuszkuszt, bulgurt köretként vagy elkészítheted fűszerezve is akár, magában. Ha eszel tejtermékeket akkor egyél sajtot, joghurtot, ilyeneket... Egy csomó minden van, amiben nincs hús :D
2020. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!