Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Epeproblémákkal milyen ételeke...

Epeproblémákkal milyen ételeket ehetek és miket nem?

Figyelt kérdés
2020. máj. 18. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt nem eheted, amire érzékeny vagy, saját magadat kell megfigyelned.
2020. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bármit, ha utána valamilyen segédanyagot fogyasztasz. Pl.:Kollagol csepp
2020. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt epe görcsöm. Azóta sok gyümölcs és főleg olivaolaj! Fokozatosan kell megszokni az ízét és persze a hatását is. Nyersen, akár magában is 1 deci mehet. Ki kell tapasztalni, először kevesebbet, aztán locsolhatod az ételeket vele. Nyersen mindig és csakis extra szűz olajat, a többi gagyi. Kipucolja az epét, ha alapvetően nem beteg. Rostos ételek még nyersen, ha lehet. Fűszer, fehérje és szénhidrát visszafogottan. A sok víz is alapvető, 2-3 liter.
2020. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kerüld a zsíros és füstölt ételeket! Pl. szalona.
2020. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A másokdik válaszadó tudja az igazságot. Tapasztald ki!

Két és fél éve kivették az epehólyagom, azóta a narancstól és a savanyúbb almától fáj a hasam. Füstölt kolbász, szalámi, szalonna jöhetnek. Főtt / sült csülköt, soha meg nem ettem, azóta imádom. Módjával tapasztalj, aztán majd a "belügy" informál.

2020. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és többször keveset kell enni. 4. válaszoló vagyok, a tanácsok nem súlyos epebetegnek vagy epe nélkül előnek szólnak. Az epe állapotát viszont alapvetően a sok rost és egyes nyers olajak (oliva, lenmag) segít rehabilitálni.
2020. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!