Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi okozhatja, hogy kávéivás...

Mi okozhatja, hogy kávéivás után másfél órával rosszul leszek?

Figyelt kérdés

Azt gondoltam, hogy koffeinérzékeny vagyok, de most legutóbb koffeinmentes kávét ittam, és ugyanúgy jelentkezett a fejfájás, erőteljes szívdobogás, szédülés (amúgy teljesen normális a vérnyomásom és a pulzusom is).

Fogalmam sincs mitől lehet ez, talán valami más anyag. ami megtalálható a kávéban koffeintől függetlenül. A fekete teánál nem szoktam ilyet tapasztalni.



2020. jún. 10. 10:10
 1/5 Mr.Q77 ***** válasza:
94%

Kávétól függetlenül iszol/eszel eleget, rendszeresen? bármikor fogyasztod (reggel/délben/este) ugyanaz a helyzet?


Ha másfél óra után jön elő a tünet, az szerintem már biztos nem a 1,5 órája elfogyasztott kávé (vagy bármi más) hozadéka. 1,5 óra az nagyon sok, max valami nehezen emészthető ételnél jöhetne szóba ... ha közvetlen a kv-val lenne bajod az 10-20 percen belül jelentkezne, szerintem.


Milyen kv volt? "tiszta", vagy netán valami kapszulás ízesített?

2020. jún. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Iszok rendesen, napi 2-2,5 litert, ami főleg víz, vagy szálas tea ízesítés nélkül. Ez a dolog kizárólag kávéfogyasztás után jelentkezik.


A másfél óra az már az amikor így minden egyszerre jelen van, de mondjuk a fejfájás már a kávé után fél órán belül jelentkezik, az erős szívdobogás pedig kitart tovább is, de mellé még azt tudnám mondani hogy izgatott, nyugtalan leszek, úgy alapvetően a közérzetem lesz rosszabb.


Tiszta presso kávé tej, cukor nélkül, kicsi ízesítővel és koffeinmentes változatban.

Valahol mondták egyszer hogy van egy másik anyag ami okozhatja koffeintől függetlenül ezt az érzékenységet, de sajnos már nem emlékszem rá, hogy melyik az az összetevő.

2020. jún. 10. 10:40
 3/5 Mr.Q77 ***** válasza:
46%

Hmmm,


Én fiatal(abb) koromban nem voltam rendszeres kv ivó, csak néha ittam és nekem is voltak hasonló tünetek erős szívdobogás/izgatottság, emlékszem egyszer egy sima gépi (poros) kv tól is majdnem fejre-álltam.


Aztán kb 10 éve az irodai társaság miatt én is rendszeres kv fogyasztó lettem ... azóta nem volt hasonló tünet. Napi 3 presszó kv csak tejjel (esetleg cappuccino reggelente). De én csak szigorúan étkezés után mintegy lezárásként/"desszertként" iszom. Magában nem is kívánom nagyon.

2020. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én csak ritkán iszok kávét, de akkor aztán csinál gondot rendesen...én egy időben napi 2-3 kapszulásat ittam, az csak erős szívdobogást okozott, de aztán kis ideig nálam is ment a gépi presszo na az betett.


Ráadásul hiába öntöm fel rendesen tejjel az otthoni lefőzött vagy üveges kávét is, akkor is ez a hatása.

Egyszerűbb lesz róla leszokni, pedig annyira szeretem az ízét és nagyon ritkán szoktam inni (havonta pár alkalommal...) - vagy elkezdem rendszeresen inni, és hozzászokom :D

2020. jún. 10. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, én most 2023-ban ugyanezt megéreztem. Szorongásos pánik miatt úgy alapesetben nem iszom már hetek óta kávét, előtte évekig és semmi bajom nem volt. Az elmúlt hónapokban észleltem, hogy valami nem oké a kávé fogyasztással.

Most ittam egy sima DM-es tejes kávét, azt hittem magamra kell hivnom a mentőket. Nagyjából 30 perc múlva már minden bajom is volt. Fura vérnyomás, fejfájás, szívdobogás, nyaki-vall izmok megfeszulese. Gyakorlatilag azt éreztem, fullra vagy meghalok, vagy elájulok.

Az ember változik, a hormon háztartása is. Amikor az ember folyamatosan stresszel, de tényleg már hónapok óta, a szervezete olyan hormonokat termel, ami a koffein hatására csak ront a helyzeten. Ez így leírva szép, és jó, én hülye mégis ittam kávét.

Évekkel ezelőtt még akár többet is megihattam egy nap, alapvetően is alacsony a vérnyomásom. De most már nem bírom.

2023. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!