Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden étkezés után másfél...

Minden étkezés után másfél órával rosszul vagyok. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Bármit eszem, egy ideje mindentől bajom van, lehet az nasi, vagy főtt étel, gluténmentes, cukormentes, mindenmentes, akkor is előjön. Eltelik az étkezés után egy-másfél óra és zuhog, morog a gyomrom, de büfögni nem bírok, majd átvált hányingerre, ami kb. fél óra alatt múlik el (jobb esetben, rosszabb esetben 2-3 óra). Aztán a hányinger átvált éhségbe. Nem vagyok cukorbeteg (direkt vettem vércukormérőt), gluténteszt negatív volt, ötletem sincs, mi a bajom, de beleőrülök... Főleg, hogy rettegek a hányástól. Ezért nem megyek orvoshoz sem, tuti ledugatná a szondát, ami nekem a véget jelentené, altatásban meg az utána keletkező hányingertől nem tudnék létezni.


Lehet így élni egyáltalán?


2018. jan. 7. 19:49
 1/8 A kérdező kommentje:
És nem, nem vagyok nő (és ezáltal terhes sem).
2018. jan. 7. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:
Máj, epe probléma. Ha félsz a szondázástól, vizsgáltasd ki egy alternatív orvosnál.
2018. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gyomortükrözéshez nem kell altatás. 2 perces az egész, és Lidocainnal befújják a torkod, ezért nem is érzel semmit. Menj el gasztroenterológushoz, mert ezt nehéz lenne így megmondani mi a bajod? Én savasodásra gondolok. Ebből lehet akár felmaródás is a gyomrodban, vékonybélben. Lehet enzimhiányod van, vagy allergiád. IBS is szóba jöhet. Helicobaktert is tudnának nézni a gyomrodból vett mintából. Ha ilyen komoly tüneteid vannak, akkor nem értem egy kétperces nem fájdalmas gyomorszondázástól miért tartasz?
2018. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A hányásfóbia miatt. Ha valaki a számhoz közelít, attól öklendezni kezdek. Fogorvoshoz sem tudtam emiatt soha elmenni, mikor gyerekként orvoshoz mentem torokfájással, sosem engedtem spatulát a számba. Értem én, hogy 2 perc, de ami még közelebb hozza a rosszullétet, mint ahogy jelenleg van, attól úgy parázok, hogy leírni nem tudom.
2018. jan. 7. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! En is hanyasfobias vagyok:) szerintem csak a hanyastol valo felelem valtja ki ezt az egeszet nalad. Ez sajnos egy ördögikör. Peobalj lassan es egyszerre nem sokat enni. Es eves utan , foglald le magad valamivel, hogy ne ezen jarjon az agyad, hogy na megint jon majd a hanyinger.

Amugy miota vannak ezek a tuneteid?

2018. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia. Gondoltam rá, de mikor másra figyelek, munkával foglalkozom, vagy más dolgom van és arra koncentrálok, akkor is előjön. Tudom, dolgozhat is a háttérben, a miatta keletkező szorongás pedig pusztító. A lassú evés nem az erősségem, sűrűn kell kapkodnom, kevés az ebédszünet, általában állva eszem, kivéve reggel és este, de ezekben az időpontokban is általában rosszul érzem magam utána, mint pl. ma is. Neked is szokott lenni hasonló érzésed, mennyire kínoz a fóbia? Egyébként a fóbia 20 éve, a tünetek pár napja tartanak. Vagyis hazudok... pár nap nyugodt, pár nap rosszullét. De ez évek óta.


Az előtted írónak: tudom én is, hogy nevetséges, amit leírok, hogy évek, évtizedek óta szenvedek és nem megyek el egy pár perces vizsgálatra, amivel lezárulhatna minden, de egyszerűen ha rágondolok, elkap a rosszullét, hogy nekem nemhogy a számhoz érnek, hanem leküldenek egy több méteres csőgörényt és általában nem a kedvességükről híresek az ápolók (tisztelet a kivételnek és megértem a fizetés és a túlmunka miatt).

2018. jan. 7. 23:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsere ilyenem nincs, hogy minden eves utan rosszul leszek.

Hogy mennyire kinoz? Az egesz eletemet megkeseriti nagyjabol. Felek minden olyan szituaciotol, ami hanyast okozhat. A kajak szavatossagat mindig leellenorzom mielott megenném, szoval ilyen elovigyazatos vagyok inkabb. De utcara kozossegbe megyek, szoval azert ilyen szinten nem akadalyoz. De ha egy kicsit is hanyingerem van elkezdek panikolni, hogy mi van , ha hanyok...

2018. jan. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha esetleg még fent vagy az oldalon és ezt látod.


Ugyan ezzel küzdök most ugyan ez a tünet ugyan ez a fóbia. Mi volt rá a megoldás ha egyeltalan lett rá.


Olyan szar, hogy senki nem érti meg miért nem akarok el menni orvoshoz. Pontosabban mentem orvoshoz voltam röntgenen meg vérvételen (olyanokon amin nem dugnak le semmit a torkomon) de ott minden negatív lett ezzel kapcsolatba.


Remélem látod és tudsz segíteni

2020. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!