Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zsírosodás súlynövekedés nélkül?

Zsírosodás súlynövekedés nélkül?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány évben felszedtem néhány centit, kizárólag a has-derék részen. Sportolni eddig is sportoltam, de 1-2 hónapja figyelek komolyabban a diétára is.

Ami furcsa, hogy kb. tíz éve stabilan 75 kiló körül vagyok, a pocakos alkat előtt sem mértem kevesebbet a mérlegen. Ez normális jelenség, hogy látszik a felesleg, de súlyban nem jelenik meg?

45/F.


2020. jún. 12. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel rendszeresen sportolsz, így valószínűleg izomba is megy. Az izom pedig nehezebb, mint a zsír.

Egyébként sokaknál előfordul, hogy a hasizom erősödik, de kinyomja a felette lévő zsírt. Ez is lehet egy opció.

Harmadik megoldás a kérdésedre pedig lehet az is, hogy a zsír a szervek köré rakodik le, ami viszont veszélyes.

2020. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A férjem 57 éves, kb. másfél éve kezdett pocakosodni úgy, hogy a súlya kb. 1-1,5 kilót változott. Aztán nagy nehezen rájöttem, hogy koránál fogva már veszített az izomtömegéből, de sajnos zsír rakódott le a hasában, a sörpocak valójában a szervek körül lerakódott zsír, ami tényleg veszélyes.
2020. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A sört, szénsavas italokat teljesen elhagytam a csökkentett CH-bevitellel párhuzamosan, remélhetőleg meglesz a hatása idővel.
2020. jún. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!