Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édesburgonya héja ehető?

Édesburgonya héja ehető?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ebédre töltött édesburgonyát ettem, és azt írták a receptnél hogy a héja ehető(és hogy mindenképp együk meg, mert még egészseges is!) Meg is ettem, de utánanéztem, és több helyen olyat is olvastam hogy tilos megenni, mert nagyon veszélyes is tud lenni(írtak allergiákat, de nagyon súlyos májbetegséget is)

Nagyon kétségbe vagyok esve, szerintetek lehet tőle bajom? (kB 3 oldal támogatta, 3 oldal ellenezte a fogyasztását)

Előre is nagyon köszönöm!



2020. jún. 17. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
En 6 éve eszem édesburgonyát es mindig megeszem a heját, egyenlőre meg élek.
2020. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt írták, hogy nem rokona az édesburgonya a burgonyának. Több helyen írják hogy a héja ehető, sőt a levelét is szokták enni. Amúgy batatanak nevezik. Szóval nem tudom talán egy kertészmérnököt kéne megkérdezned online, hogy teljesen megnyugodj, de amúgy mennyit ettél belőle?
2020. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Délkelet-Ázsiában a zsenge leveleit is fogyasztják. Ebben nem voltam biztos olvastam egy helyen, de itt is írják, de azért a levelét és hajtását inkább ne edd. :)


Remélem megnyugodtál!

2020. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, már sokkal nyugodtabb vagyok! :D (főleg azután, hogy angolul több helyen is olvastam hogy nem gáz ha megesszük)

És #2, a kérdésedre válaszolva 1 kicsi krumplit ettem.(ebéd közben néztem utána,a másodikat ijedtembe már kidobtam!:DD)

2020. jún. 17. 17:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezentul pucold meg es akkor nem dobalod azt a draga édesburgonyát. Ezzel az erővel nekem is átküldhetted volna. Hehe
2020. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök hogy megnyugodtál. Most már ne ijedezzél! 😃
2020. jún. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A batáta MINDEN! része ehető. A héja különösen hasznos, mert sok rostot tartalmaz, ami jót tesz a bélflórának.
2020. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!