Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyit tegyek a tányérra az...

Mennyit tegyek a tányérra az ételből?

Figyelt kérdés

Ebédre gondolok, főételes lapos tányérra. Ugye mindenkinek más a sok és a kevés adag.


Egyik ismerősöm teltebb volt, ő azt mondta nem eszik sokat, voltam nála sütött tiramisut, de annyit rakott a tányéromra hogy alig bírtam megenni. Szerinte az nem volt sok.


Na most inkább olyan normál adagra vagyok kíváncsi. Olyan egészséges adagra. Nem végzek fizikai munkát. Néztem az okostányért, de én inkább ilyen ételekre gondolok: töltött káposzta, valamilyen rakkott dolog, rántott hús krumplival(hány szelet), pörkölt nodeklivel.


Az is jó ha lefényképezitek :)


Női, férfi adagok külön-külön érdekelnek. 163 cm vagyok a párom olyan 189 cm.


Köszönöm


2020. jún. 28. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, de ez t*k értelmetlen kérdés. Annyit tegyél, amennyit meg akarsz enni - esetleg egy kicsit kevesebbet, legfeljebb szedtek másodszor is. Még egy személyen belül is változik, attól függően, hogy mennyire vagy éhes, az adott étel mennyire telít, mennyire szereted az adott ételt stb.
2020. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég viszonylagos, mivel nem egyforma mindenhol a tányér, de a rántott hús sem. Az se mindegy, hogy inkább híznod vagy fogynod kellene, vagy pont jó a súlyod, bármennyit is eszel. Illetve mennyire vagy éhes, mennyire ízlik az étel, ettél-e előtte tartalmasabb levest, lesz-e desszert stb.

Na mindegy, támpontként leírom, én mennyit eszem általában 163 cm magas nőként: ebédre 1 tányér leves, a főételekből: 2 töltés a töltött káposztából, 2 közepes szelet (rántott) hús, rakott ételekből 1 kocka. Köretekből a tányér harmada krumpli/rizs stb., másik harmada zöldség, saláta. Főzelékekből egy mélytányérnyi. Édességet főételként nem szoktam enni, inkább egy pici desszertet ebéd után.

2020. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Figyelj. Ez a teltebb dolog emlitgetes kisse fura, a tokre vekony csajba suliban 6 -8 szendvicset hozott magaval folyton, mig masok ugye kettot, max hármat. Ez gimiben volt, annak is a végén.

Annyit tegyel, amit megeszel, mennyjt kene?? Mire gondolsz??

2020. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amit a 2. írt olyanra goldolok. Köszönöm. És akik már nem járnak iskolába, nem fejlődő szervezet.

Nem akarok hízni.

2020. jún. 28. 08:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Kar volt neked leirnom, ha belekotsz, mert nem csak tiniben van ilyen.


Es azt most tudod, mekkora kockara gondol? Meg higy csak a tolteleket eszi meg?? Remek

2020. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak válaszoltam, te kötöttél bele a kérdésembe. Nem kell itt vesztegetni az idődet.
2020. jún. 28. 09:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz hízni, akkor egyél ugyan annyit, vagy kicsit kevesebbet a megszokottnál. Van, aki éhezve tartja a súlyát, más meg 3 tányértól sem hízik.

Tényleg nagyon ostoba a megközelítésed!

2020. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Unalmas lehet az életetek ha ilyenekbe kell belekötni..
2020. jún. 28. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!