Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért leszek a müzlitől egy...

Miért leszek a müzlitől egy óra múlva ismét éhes, míg más elvan vele délig?

Figyelt kérdés

Több munkatársam mondja, hogy müzlit reggeliznek.

Én sose tudtam, mert farkas éhes leszek tőle.

Tegnap kaptam egy nagyon jó minőségű granolás prémium müzlit, gondoltam teszek vele egy próbát, ma direkt kicsit elhúztam a reggelit és 8-kor ettem egy nagy tál tejjel. Fél10 óta mardos az éhség.

Nem tudom miért de ideges is lettem! Hogy hogyan tud más délig kitartani ezzel, én meg itt már lassan a falat kaparom és muszáj bekapnom pár tönkölykekszet hogy ebédig ne dőljek ki.


Hozzáteszem nemrég voltam cukorterhelésen és a cukrom és inzulinom is rendben van...


2020. júl. 14. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egész eddig ettél - persze túlzással - mintha nem lenne holnap, nem egy nap alatt fog átállni a szervezeted.
2020. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De hol írtam, hogy eddig úgy ettem mintha nem lenne holnap? :D

Semmit se változtattam.

Egész életemben így voltam a müzlivel, csak most mivel kaptam egyet újra előbukott belőlem ez a gondolat, hogy ez hogy lehet :D

2020. júl. 14. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A müzli tömény szénhidrát.

Megdobja a vércukrodat.

Hirtelen nagy inzulin-választ indít, melynek eredménye a farkaséhség.

(majd lehet belőle inzulin-rezisztencia, abból meg cukorbetegség, ha hajlamod is van rá)


Inkább sajtot, tojást, zöldséget, grillezett husit ennék, ha ilyeneket vennék észre magamon.

Vagyis... ezt is tettem... azóta jól vagyok.

2020. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Én sevagyok el vele,nekem mindenképp valami sósat kell reggeliznem, sok zöldséggel. Az a normális reggeli.
2020. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A többiek 11-kor kelnek, azért.
2020. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert müzlivel nem lehet jól lakni.
2020. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ahogy a 3-mas válaszoló írta , a cukros müzlik, granolák, gabonapelyhek megdobják a vércukrodat, utána hírtelen leesik és következménye az éhség.

Ha mindenképpen "müzlit" szeretnél enni, válaszd a teljes kiőrlésűeket, természetes összetevőkből készülteket(zab,szárított gyümölcsök, magvak).

Nézd meg mindig, hogy tartalmaz-e hozzáadott cukrot, vagy csak természetesen fordul elő benne, a gyümölcsök miatt!

2020. júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!