Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A teámat szárított Stevia...

Szg74 kérdése:

A teámat szárított Stevia levelekkel édesítettem. Olvastam egy cikket az édesítők negatív hatásairól (pl. a cukrot is növelik a szervezetben), ezért elbizonytalanodtam. A Stevia ebben a formában is lehet káros az egészségre?

Figyelt kérdés

2020. júl. 15. 09:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
A nép "öngyógyít", miközben a tisztázatlan viszonyok között igen nagy tér nyílik a különböző visszaélések elkövetésére, de úgy látszik, a tudományos orvoslás képviselőit, vagy sokakat közülük ez sem érdekel, a fő, hogy minél jobban menjen az a biznisz, amelynek ők a részesei.
2020. júl. 18. 11:13
 12/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ez leginkább azért van, mert még erősen kiforratlan ez a dolog. Szinte naponta jönnek ki újabb és újabb édesítők, cukorpótlók, kalóriamentesek és kevés szénhidrát-tartalmúak, a tudományos gyakorlati tapasztaláshoz pedig még nem telt el elég idő. Vannak dietetikusok, akik az új irányzatokat egyből elfogadják, és vannak, akik előbb hosszútávú, tudományosan alátámasztott eredményeket várnak. Hogy te melyikük mellett tudod elkötelezni magadat, az rajtad áll.
2020. júl. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erre nem gondoltam. Amit írtam, az általábaan vonatkozik a két területre,tehát a tudományos orvoslásra és az alternatív gyógyászatra. Vannak területek, ahol érvényes az, amire utaltam, meg vannak ilyenek is, mint az édesítőszerek kérdése, hogy még kiforratlan az egész, és ezért is nehéz kiigazodni rajta.
2020. júl. 19. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!