Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy ne kívánjak...

Mit tegyek hogy ne kívánjak meg különböző ételeket?

Figyelt kérdés
Fogyókúra közben nagyon sokszor megkívánom ami a szemem elé kerül legyen szó pizzáról, fagyiról, palacsinta vagy édességek. Általában nem birok ellenálni, így elrontom a diétát. Mit tudnék ezzel kezdeni, mit tudnék tenni azért hogy végig tudjam csinálni a diétát anélkül hogy ennek ilyen ételeket?

2020. júl. 16. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem úgy sikerült, hogy mindig arra gondoltam, hogy nehogy már most bukjak el úgy hogy eddig kitartottam. És szép lassan ki tudtam fejleszteni az önfegyelmemet.
2020. júl. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elmesélem, mitől van a felvázolt tünet, akkor könnyebben tudsz tenni ellene. A 9 m hosszú béltraktusodban mintegy 2,5kg bélbalóktérium dolgozik. Szám szerint nagyjából 10x annyian vannak, mint ahány sejtből áll a tested. A legújabb felfedezések szerint MINDEN életfolyamatot ezek a bacik irányítanak. Vitaminokat enzimeket, hormonokat állítanak elő, megszabják, mi kerülhet át a bélfalon a véráramba, megemésztik, fermentálják, ezzel felszívódásra alkalmassá teszik a bevitt tápanyagot. Minden étrendnek megvan a maga jellemző bélflórája, hiszen természetszerűleg azok a bacifajok szaporodnak el, amit táplálsz, és azok kerülnek háttérbe, amik koplalnak. Na most képzeld el, hogy létezik egy ún. bél-agy tengely, ami 10 a 14.-en számú neuronból áll, és amin keresztül ezek a kis szarzsákok parancsokat küldenek az agyba! Ők döntik el, hogy mit kívánsz!
2020. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!