Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Felnőtt korban kialakulhat...

Felnőtt korban kialakulhat tejérzékenység?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nem laktózérzékenység!! Hanem tejérzékenységre gondolok.

Ugyanis voltam most 21 éves fejjel egy intolerancia vérvizsgálaton ahol a tejre pozitív eredmény jött ki.


Nem csak a laktóz tud felnőtt korban kialakulni? Mert ugye ez genetikai IgG teszt.


Valaki légyszi segítsen ha tud, nem érem el a labor ügyfélszolgálatát, bárhogy hívom őket..



2020. júl. 25. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gluten is, sokminden meg ennel sokkal kesobb is.
2020. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon meg vagyok zavarodva ettől az egésztől..

Világéletemben semmilyen étellel nem volt gondom, nem voltam hasmenős,semmi. Sok helyen látom, hogy a tejérzékenység főleg születés óta, genetikailag van jelen a szervezetben és inkább a laktóz az, ami kialakul később, mivel elfogynak ezek az enzimek. Emellett olyanokat is látni, hogy ilyen IgG tesztből sok a fals pozitív eredmény, mert csak marketingfogás..:( laktózra még talán gyanakodtam volna, tekintve hogy gyakori is manapság eléggé, de hogy maga a tej??

Kiértékeltetem majd dietetikussal, meg próbálom elérni a labort is, ahol ezt megcsinálták - de sosem veszi fel az ügyfélszolgálat - hogy ez most a tej mely összetevőjére jelent pontosan érzékenységet. Úgy érzem, a sötétben tapogatózom.

2020. júl. 25. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen allergia/intolerancia kialakulhat felnőtt korban is. Ezek nem csak örökölhetőek.
2020. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utánajártam a dolognak. Hátha később ide keveredik valaki, ezért leírom (:

Szóval ha IgG vizsgálat alapján jön ki a tej, mint pozitív érték, az valóban TEJérzékenységre utal. Nem laktózra, nem allergiára.


Még ez is a "szerencsésebb" eset, mert nem egy életre szól a diéta, ez a súlyosságától függ. Van akinél 2-3 hónap, de max 6 hónap az elhagyás ideje. Ezután fokozatosan, lassan vissza szabad vezetni és módjával fogyasztani. Legalább pár hét teljes mentesség kell ahhoz, hogy pozitív változás történjen a szervezetben.

2020. júl. 25. 17:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudom sokmindenbe raknak tejet vagy tejszármazékott. De a nehézségen túl, jobban jársz ha soha többé nem fogyasztasz tejet vagy tejterméket.


Hús fogyasztás elhagyás az emberek 1/3-nál nem egészségtelen csak.


De tejből, csak anyatejre volt szűkségünk.

2020. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja hát a tej maga az oké, de azért totálisan elhagyni mint összetevőt egy életre nem egyszerű. Főzés szempontjából sem például. Magát a tejet eltudnám hagyni, szeretem a mandulatejet meg ezeket. :D
2020. júl. 25. 19:47
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Hát igen, a magyar konyhában sok finom tejfölös étel van.

Igen nehéz ügy.


Ezért jobb, hogy nem laktóz érzékeny vagy, mert ott enzimes támogatás nem igazán vált be. Ami meg a kellemetlenségek elnyomását idézi elő, ott ha nem is folyamatosan de előre kell szedni erős gyogyszert.

2020. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!