Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Extrém éhség? Mi tévő legyek?

Extrém éhség? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy egy hónapja kondizok. Volt hogy heti 5x de ezen a héten még csak 1-2x voltam. Altalaban masfel orat edzek eleg intenziven. Olyan 400-600kaloriat egetek egy edzesen (kalkulatorral szamoltam szoval nem pontos adat). Es neha ram jon ilyen “falas roham” mikor egyszerre kepes vagyok 1000kaloriat enni. Atlagosan egy nap 1800kcalt eszek. Van hogy tobb (volt mar 3000is) vagy kevesebb (1000kcal). Es nem ertem mi is tortenik pontosan a testemben most, mit tegyek hogy ezek a falas rohamok megszunjenek? Olvastam hogy ez “extrem ehseg” lehet, az edzes miatt, az izmaimnak tobb tapanyag kell, es mivel tobb kaloriat egetek igy tobbet kivan a testem.

Most egy ideig a kondit abba hagyom, kb 3 hetig mert megyunk nyaralni nem tudok berletet venni. De ha minden jol meg szeptembertol ujra szeretnek menni.



2020. aug. 8. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A kondit ettől még nem kell abbahagyni, csak épp nem a szokott konditermi gépeken edzel majd - márha elkötelezett vagy erre.

A falásnak lehet több oka. De jó lenne tudni pár dolgot...

Lehet az edzés során elégetett energiából következő természetes szükséglet, de akár lelki folyamatok eredménye is. Milyen magas, hány kg vagy, milyen a testfelépítésed? Ehhez képest eddig hogy étkeztél?


Üdv

2020. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs hozzászokva a tested ehhez a nagy edzéshez.

Kezd könnyű edzéssel, és minden nap fokozd a nehézséget(nekem bevált) vagy akár naponta is lehet.

Remélem tudtam segíteni

2020. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!