Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami baj van velem, hogy...

Valami baj van velem, hogy nem raktároz a szervezetem?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy ha nagyon minimális kcalt eszek, akkor majd mindent elraktároz a szervezetem. Nálam ez nem így van, fogyok bőven, pedig szerintem nem érem el az 1000 kcalt sem, vagy csak alulról súrolom.


Az én szervezetem miért nem raktároz akkor?


Kamasz koromban is így fogytam le, és a barátaim is.


Jelent ez bármi rosszat?


2020. aug. 19. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi tartozik abba az 1000 kalóriába?
2020. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jól értem, hogy te most koplalással szeretnél hízni? Csak mert a kérdésedből erre lehet következtetni.
2020. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2 szelet teljes kiőrlésű kenyér reggel, ez májassal, vagy felvágott sajt és akkor melegszendvics.


Ebédre ma pl. 3 kanál bolognai spagetti Csicseriborsó tésztával. De szoktam bulgurt csinálni pörkölttel.


És megiszok napi 3 tejes kávét, 750 ml tejet.


Az ebéd az utolsó etkezés, utána én nem szoktam enni.


Gyümölcsöket utálom. Paradicsom paprika, erős paprika hagyma az szokott lenni reggelire.


Ritkán ebéd után egy joghurtot megeszek.

2020. aug. 19. 17:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok hízni, isten óvjon.


Én csak nem értem miért nem úgy működök a koplalástól,mint mások.

2020. aug. 19. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Olyan értelemben bizonyára raktároz a szervezeted, hogy megpróbálja annyira lenyomni a kalóriafelhasználását, amennyire csak tudja. Ha kitartasz a koplalásban, akkor ezt nem most fogod érzékelni, hanem miután abbahagyod: a súlyodhoz képest sokkal kevesebbet ehetsz majd, hogy ne hízz. Mert a szervezeted a lehető legtakarékosabb üzemre állt át.


A koplalás alatt a falásrohamoktól szoktak hízni az emberek.

2020. aug. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban mérnénk egy zsír-, izomszintet nálad, na abban biztosan megmutatkozna a koplalásod.
2020. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát alapból nem vagyok lusta.


Az a baj, hogy ha normálisan eszek, akkor hányok. Rámtör az undor és a bűntudat és hányok. Falási rohamaim nincsenek.


Ezért tartottam ezt a leghumánusabb megoldásnak.


Ameddig jó súlyban voltam, nem érdekekelt, de terhesség alatt 25 kg jött fel és már szörnyű volt. Rosszul voltam a tükörképemtől.


Egyébként minden másnap torna, és ha épp nem menstruálok, akkor 1500 méter úszás heti 3x.

2020. aug. 19. 19:26
 8/11 A kérdező kommentje:

Na meg a terhesség végén egy nem szokványos császármetszés történt, hosszában vágták fel a hasamat. 5 hónapig eltiltottak a mozgástól.


Mondjuk nem is ment volna, szerintem kb fél év volt, mire a vörösvértest szint helyreállt.

2020. aug. 19. 19:28
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyszer lefogytam így, akkor úgy tartottam meg a normál súlyt, hogy fokozatosan tértem vissza a normál kaja mennyiségre.


Gondolom ez most is be fog válni.


Egyébként köszönöm, hogy segítetek :)



Jelenleg 102 kg vagyok és 178 cm.

2020. aug. 19. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy ha normálisan eszek, akkor hányok. Rámtör az undor és a bűntudat és hányok."


Ez sajnos nem hangzik valami jól. Az anorexia is úgy kezdődik, hogy bűntudata van az illetőnek az evéstől.

2020. aug. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!