Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Raktározz a szervezetem! Mit...

Raktározz a szervezetem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hogy állítsam meg?De vissza hízni sem szeretnék..
2017. júl. 18. 09:02
 1/7 enes ***** válasza:
Szeretnék segíteni, de nem értem a kérdést.
2017. júl. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha raktároz, akkor túl sokat eszel... Egyél kevesebbet vagy használj többet.
2017. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nagy fenét! De hogy eszem sokat. Sőt.. Inkább keveset és rengeteget mozgok.
2017. júl. 18. 14:45
 4/7 anonim válasza:

Értem. Szóval azt állítod, hogy eszel X kcal-t, amikor neked Y>X kcal-ra van szükséged és még mozog is Z kcal-t, így összességében Y-X+Z kcal-al kevesebb energiát viszel be a szervezetedbe, mint amennyit az igényelne, az pedig mégis raktároz. Ezt két dolgot jelenthet. Egy, megdöntötted az összes fizikai törvényt, ha így van ehhez gratulálok. Kettő, nem úgy van, ahogy gondolod. Az első talán nem annyira valószínű, így szerintem most szorítkozzunk a második lehetőségre.


Ha hízol az azt jelenti, hogy több kcal-t viszel be, mint amire szükséged van. Ha nem így lenne, akkor a szervezeted nem tudna miből elrakni. Megoldás: kevesebb kcal-t vigyél be, több energiát használj fel. Egyél sok-sok zöldséget, levest, fehér húst, kevesebb gyümölcsöt, tésztát, mozogj többet. Nasit felejtsd el, finomított cukrot sem érdemes enni, bőven elég a gyümölcsökből bevitt glükóz.

2017. júl. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
68%
Az elottem valaszoloval nem teljesen ertek egyet, mivel az szevezeted akkor kezd el raktarozni, ha pl fogyokuraztal es joval kevesebb kaloriat vittel be mint amire szukseged lett volna. Ezutan a tested elkezdi raktarozni a taplalekot amit megeszel, szir formajaban. Ezt csak ugy kerulheted el, ha normalisan eszel pl miden nap vigyel be minimum 1200 kc-alt, mert ha nem a szervezeted raktaroz, es ha a mellett sportolsz, hogy normalisan etkeztel szerintem nem lesz gond. A visszahizast pedig ugy kerulheted el, hogy nem eszel tobbet a ''kelletenel''. En nappal szoktam enni = etkezesek kozott egy kis gyumolcsot vagy zoldseget de este 6 utan mar nem. Azutan mar csak sportolok es vizet iszoom. Ja es nem lehet elegszer hangsulyozni, keruld a nagy mennyisegu sot,a CUKROT, es termeszetesen a nagyon magas zsirtartalmu ete;eket. Es a ''mu'',kajakat is iktasd ki az eletedbol ha netan fogyasztanal. Reelem segitettem, es hogy ertelmesnek talalod a valaszom :)
2017. júl. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Márpedig a termodinamika törvényei s az ember működése alapján akkor és csak akkor van raktározás,ha többletben eszünk. Ez van, nincs mese. Hogy ennek mi az oka, idióta fogyózás vagy betegség miatti anyagcserelassulás vagy sem, az más lapra tartozik, de úgy még senki nem volt, hogy hízott volna, ha kevesebbet evett, mint amit felhasznált.

Koplalástól is csak úgy lehet hízni, ha az ember abbahagyja, közben semmiképp.

Betegségtől is csak úgy lehet hízni, hogy többletben eszik az ember, csak ez a többlet szerencsétlen esetben nagyon kevés ételt jelent, amitől más nem hízna, de az adott ember a szánalmas sebességű anyagcseréjével igen.

2017. júl. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Nekem ez a napi menüm, mindig csak a zöldséget változtatnom más fajtára.

Reggeli:zabkása (254kcal)

Ebéd:zöldség (mindig változó a kalória tartalma)

Uzsonna:vagy egy alma, natúr joghurt, exurdált kenyér..

Ez olyan sok volna?.

2017. júl. 19. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!