Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Veszélyes lehet az energiaital...

Veszélyes lehet az energiaitalt egy 13 évesnek?

Figyelt kérdés
Mielőtt kérdezné valaki nem rólam van szó. Legjobb barátnőm 13 éves én meg 17.akar mikor kb. Hetente 3-4 szer találkozunk mindig megkerdi hogy be megyünk e aboltba. És néha veszek magamnak egy hellt és ő is kér. Szóval hetent olyan 4 doboz hellt iszik? Mondtam már neki hogy nem jó ez neki ennyi idősen. Az oké ha kér egy kortyot mert attól nem lesz baja de ha 4 dobozzal megyiszik hetente (ez azóta tart mióta nincs suli, karantén után) de suli időszakban is hazafelé heti 1- szer megivott egyet. Lehet tőle baja? Én még nem bírom lebeszelni róla.

2020. aug. 19. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen lehet
2020. aug. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó szerintem se ha 13 évesen már hetente 4 dobozt iszik.

De mondd akkor meg a barátnődnek, hogy ihat,de csak hetente 1 dobozzal mert az még nem olyan káros!

2020. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Bármilyen korban veszélyes
2020. aug. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 13 évesnek veszélyes. Más korosztálynak sem tesz jót. Egy ismerősöm nagyon durván ráfüggött, napi négy-öt dobozzal ivott hosszú időn keresztül, nagyon nehezen tudta abba hagyni, de kénytelen volt, mert már az egészségét veszélyeztette. De szerintem ez bármelyik energia italra igaz.
2020. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Heti négytől simán, én biztos nem engedném meg neki
2020. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez hosszú távon káros, egy fejlődő szervezetnek pedig sokkal inkább. Még csak nem is a heti 4 doboz a legnagyobb baj egészséges táplálkozás mellett, hanem az hogy fel fog menni a toleranciája és később már napi 2 kell majd neki, stb. Keményen rá lehet függni az energiaitalra és rengeteg problémát tud okozni. Próbáld meg lebeszélni erről, tényleg igyon hetente max egyet. Illetve próbálj meg te sem inni a jelenlétében, mert ezt a mintát látja, ha már te is iszol akkor neki miért nem lehet, ő is megkívánja. Amúgy meg ha te ilyen rendszerességgel iszod, akkor ez neked is ugyanúgy egészségtelen, és hosszú távon meglesznek a káros hatásai, csak a barátnőd meg még extrán veszélyeztetett.
2020. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6 nem iszok én heti 4 dobozzal max 2-t. maganak is vesz nincs azzal baj.valamikor mondja hogy vegyek én is ne csak ő igyon és modnom hogy de ma már ittam egyet erre ravagja hogy neki már ez a 3. Azon a napon. Modnom ennek nem lesz jó vége de nem hiszi el/nem erdekli
2020. aug. 19. 20:43
 8/14 Hellmano ***** válasza:
100%
Én szinte az összes tininél energiaitalt látok meg cigit, de az energiaital a fő cucc úgy veszem észre az elmaradhatatlan kellék egy mai fiatalnak... Nekem is volt, hogy többet ittam, károsnak káros, persze, de heti 1-2 nem árt egy felnőtt szervezetnek, még növekedésben/fejlődésben lévő szervezetnek tuti nem tesz jót a heti 4-5. Én most benyomok hetente 1-2-őt, ha olyant melózok benyomok egy Monstert egyben :)
2020. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te veszel neki?

mert én így értelmeztem.

Ha nem akarsz neki rosszat ne vegyél neki max heti 1-et

Heti 4-től még nem hiszem hogy lehet nagyobb gondja, de ha tovább folytatja, és esetleg még függő is lesz, akkor igen

2020. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem én veszem neki hanem együtt megyünk be a boltba és kb. Mindig ezzel a szöveggel jó oda hogy: én is hozok egy hellt okés? Erre modnom hogy hányat ittál a héten? Kb. Mindig az a válasz hogy 2-t 3-at. Modmdom hogy ez már sok neked és ravagja hogy nembaj de finom. Modmdom akkor hozz egy kólát vagy valamit. De végül hellt iszik. De amúgy ez se rajtam múlik mert ha nem vagyok vele is vesz magának.
2020. aug. 20. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!