Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen mellékhatásai lehetnek...

Milyen mellékhatásai lehetnek a C-vitamin (1000 mg) folyamatos szedésének?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatót elolvastam. Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2020. szept. 5. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Vesekő, ha hajlamos vagy rá
2020. szept. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Hasmenés, hányinger, hányás, gyomorégés, fejfájás, alvászavar.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ez lesz, aki 1000 mg C-vitamint szed, csak ez LEHET.

C-vitaminból a javasolt mennyiség felnőtt embernek 90 mg. Dohányosoknak 125 mg.


Tudományos kísérletekkel igazolták, hogy a megadózis C-vitaminnak semmi jótékony hatása nincs. Sem a ferőző betegségekkel kapcsolatban, nem előzi meg vagy kezeli a rákot, stb.


Jöhet a kérdés, hogy akkor miért árulják? Mert megveszik.


[link]

[link]

[link]


Valószínű le leszek pontozva. Sajnos az emberek nem a tudományos cikkekkel alátámasztott valóságot szeretik olvasni, hanem a saját véleményuket akarják itt viszontlátni. Erre inkább nem mondok semmit.

2020. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt a világon mindenki le van pontozva.
2020. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én hasznosnak ítéltem az első két választ. Én két hete szedem az 1000 mg-os C-vitamint. Nekem lehúzta a vérnyomásomat 160/100-ról olyan 135/90 körülire.
2020. szept. 5. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te felfedezted a spanyol viaszt! A C vitamin ilyet nem csinál. Ez valami más miatt alakult így.
2020. szept. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A c vitamint elvileg 3-4 óránként kellene szedni 200mg mert csak annyi tud hasznosulni, a többi a vizelettel távozik.Ezek az 1000mg c vitamin csodák kb xart se érnek, fele se hasznosul.

Valóban okozhat vesekövet annál aki hajlamos rá.

2020. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A nagydózisú c vitamin két betegségre van bizonyított hatással

- skorbut, ami szinte kizárt, hogy a nyugati világban legyen valakinek, hacsak nem 100% ban húson él

- felfázás: a c vitamin vízben oldódik, a felesleg a vizelettel távozik, a bacik meg nem szeretik az enyhén savasabb közeget (erre kúraszerűen napi 4-5 g c vitamint, megelőzésre napi 1-2 g-ot ajánlott a háziorvosom - de én nem vagyok hajlamos vesekőre)

2020. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem tudom, hogy 1000 mg C-vitaminnak milyen mellékhatásai lehetnek. Én és az egész család napi 2-3000 mg-ot szedünk évek óta. Eddig annyi (mellék)hatást vettem észre, hogy nem szoktunk megfázni egyáltalán. Persze mellé még szedünk más vitaminokat is nagyobb dózisban.
2020. szept. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!