Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik multivitamin a legjobb...

Melyik multivitamin a legjobb arertek aranyban?

Figyelt kérdés
Amibe van c-, d-, e, krom, mg, ca, omega 3, cink, szelèn ès jelentos mennyisegben pl nem 100mg c-vitamin

2020. okt. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Én a Lenkei életerő multivitamin közepes tablettát szedem: [link]
2020. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
75%
De most csak dísznek kell, vagy szükséged lenne rá? Mert az általad felsoroltakból vannak egymással összeférhetetlenek. Pl. magnézium-kalcium - 3-4 óra különbséggel javasolt beszedni őket.
2020. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azert vam egy csomo kal-mag keszitmeny ugye?

Meg van hatarozva h milyen aranyba kell lenniuk es ugy felszivodnak egyutt:) olvass utana!

2020. okt. 3. 15:29
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az ilyen "csomó kalcium-magnézium készítmény" pont azért van, mert Te megveszed. Ha belekukkantanál akár egyetlen olyan magnéziumpótló betegtájékoztatójába, amit nem tápkieg cégek forgalmaznak, hanem gyógyszergyárak, akkor fehéren-feketén benne van, hogy a kalcium akadályozza a magnéziumot a felszívódásban. Pont. De tudom, mire gondolsz ezzel az "aránnyal". A sejtszintű arányára a kalciumnak és a magnéziumnak. Azt szokták összekeverni a felszívódási aránnyal a bulvársajtóban.

És erre jön, hogy magnézium-oxid, kalcium-karbonát, cink-oxid, nátrium-szelenit stb. nem szívódnak fel egyáltalán, mert ezek rossz felszívódású vegyületek. Elnézést, hogy megpróbáltalak megmenteni önmagadtól. :D Sajnos bosszant, hogy tájékozatlan embereket milyen könnyen be lehet csapni azzal, hogy egy multivitaminban "minden benne van", amikor ennél sokkal bonyolultabb az ásványianyag-pótlás kérdése.

2020. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom ezt rosszul tudtam!
2020. okt. 4. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!