Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok, 100% egészséges étel és hosszabb élet vagy azt ennétek ami jól esik igazán de rövidebb élet?

2020. okt. 4. 04:20
A kérdező szavazást indított:
Hosszabb élet, egészséges étel
Rövidebb élet, finomabb étel
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék beleállni a kérdésedbe, de az egészséges étel is lehet finom.


Én nagyon válogatós vagyok, és a zsírban tocsogó kajákat meg a gyorskaját pl nem tartom a kedvenceimnek. Alkalmanként belefér, de inkább főzök normálisat. És elég ízletes szokott lenni.


Szóval szerintem ezt a kérdést nem tudjuk leegyszerűsíteni ennyire.

2020. okt. 4. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy lehet az si finom, itt inkább a szélsőséges esetekre gondolnék, hogy melyik a fontosabb :)
2020. okt. 4. 06:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akinek csak a "szélsöségek" jöhetnek szóba, azzal nem érdemes foglalkozni.

Itt is, - ahogy mindenhol máshol - a középút a jó megoldás!

2020. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze az a legjobb, de mégis ha akár elméletben csak választani kell.
2020. okt. 4. 07:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy hogy mekkora a különbség.

Ha a hosszabb élet 85 év, a rövidebb 50, akkor egyértelmüen a hosszabb.

Ha 85-75, akkor talán a rövidebb.


Egyébként én pl cukorbeteg vagyok. Szóval 95%-ban egészségesen kell ennem, nem ehetek akkor és azt amit akarok. De meg sem fordul a fejemben hogy inkább "finom ételeket" egyek és rövidebb ideig éljek. Nem akarok 35 évesen meghalni. Bár ugye nekem betegségem van, a kérdésben meg nem szerepel ilyen.


23/L

2020. okt. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem az a célom, hogy 100 évig éljek, hanem hogy minél tovább egészséges legyek, aktív életet élhessek, fájdalmak, krónikus betegség, gyógyszerszedés, orvoshoz járkálás nélkül. Szellemileg is ép szeretnék maradni életem végéig.

Ehhez szerintem nem kell 100%-osan egészségesen táplálkozni (főleg, hogy eléggé vitatott, hogy mi számít annak, egyáltalán létezik-e ilyen a mai világban). 90% már bőven jó, és az egészséges ételek is lehetnek finomak. Az egészséges életmód és a lelki egyensúly is nagyon fontos.

2020. okt. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!