Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziaszto! Sajnos anorexiás lettem, jelenleg kórházban vagyok. 152 cm és 37 kg jelenleg. Olyanok segítségét szeretném kérni akik vagy anorexiások vagy már meggyógyultak. Ti hogy fogadtátok el hogy többet kell ennetek és híznotok kell és hogyan sikerült?😊

Nagyon örülnék ha beszélgethetnék valamivel.



ápr. 30. 21:16
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Az elején nagyon, nagyon nehezen, és iszonyúan féltem, miközben tudtam, nincs más út: ha nem állok le, előbb vagy utóbb belehalok (akkor már elég rossz állapotban voltam, habár a kórházig nem jutottam el). És tulajdonképpen nem is akartam úgy élni tovább. Végeredményben talán ez segített: egyszerűen belefáradtam, és elegem lett az egészből, a koplalásból, a kalóriaszámlálgatásból, a túledzésből, és hogy az életem semmi másból nem áll, mint ezek. Hiányzott a régi énem, a jóízű evések, a felszabadultság. Ez motivált: hogy végre éljek is, ne csak túléljem egyik napot a másik után.

Az első hat hónap elég döcögősen alakult, de, ha apró léptekkel is, haladtam előre. Utána jött a vízválasztó, amikor végre elengedtem magam, ettem, amennyi jól esett, és nem érdekelt, ha hízom, mert addigra már elfogadtam, hogy ez kell ahhoz, ha újra egészséges szeretnék lenni. Kb. 4-5 hónap alatt elértem egy normál, egészséges súlyt - kicsit több voltam akkor, mint előtte valaha, utána magától visszament picit, most kb. annyi vagyok, mint mielőtt elkezdődött volna a pokoljárás (bár biztosan nem tudom, a mérleget még korábban kivágtam a fenébe). Emellett rendszeresen konzultáltam a pszichológussal, ez is sokat segített, és az, ahogy próbáltam a fókuszt inkább arra helyezni, hogy megértsem magamat és ami bennem zajlik: hogy miért jutottam el egyáltalán idáig. Miután megértettem az okokat, már könnyebb volt változtatni.

Sok sikert és kitartást neked, remélem, ha kicsit is, de tudtam segíteni.

máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél😊
máj. 1. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem volt más opció.


168 centisen 35 kilósan már nem volt az, hogy "félek az evéstől és a hízástól", mert tudtam, hogy napokon belül meghalok és AZ valóban megrémített.


Úgyhogy enni kezdtem. Eleinte kevesebbet a re-feeding miatt, aztán sokat. 2,5 hónap alatt híztam 12 kilót és még úgyis kiállt minden bordám :D, aztán elkezdett csökkenni a hízás üteme és végül 54-56 kilóra beálltam.

máj. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!