Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sűrgős! Milyen vizsgálatokat...

Sűrgős! Milyen vizsgálatokat csinálnak Gyermekgasztroenterológián? Vagy mi az a Hidrogén kilégzéses teszt?

Figyelt kérdés

Ma elmentem a dokihoz mert 2 hete fáj a hasam. Adott gyógyszert, de gyermekgasztroenterológiára kell mennem.

És félek, h ne hogy gyomor / végbél türközés legyen belőle.

A doki azt mondta, h nem lesz az egyből de én félek...


Mire számíthatok? Kérem segítsetek.

16/F


2010. aug. 10. 17:59
 1/8 anonim válasza:

Ne félj:)) Semmi szörnyűséget nem csinálnak.Ha rendben van a székleted nem véres, nincs kóros hasmenésed nincs tükrőzés. Nagyon sokmindentől fájhat a hasad...pl allergiás vagy tejre,liszre bármilyen ételre.

Vért szoktak venni, vagy légzéses vizsgálatot csinálnak annak a CO2 szintje sok mindent megmutat.

A tükrőzés a legutolsó amit elvégeznek.De saját magadnak is kitapasztalhatod a bajok okát.Írd össze egy hétig mit eszel ,írd oda naponta mikor milyen tüneteid vannak.Aztán széplassan iktass ki ételeket.Észre fogod venni amelyik nap nem ettél valamit amit szoktál akkor érzed e a hasfájást.

2010. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én azt gondolom a gyógyszer sem kell, főleg amíg fogalmuk sincs mi a bajod.
2010. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt hasonló vizsgálatom,csak annak az a neve hogy helicobacter kilégzési tesz,de szerintem ugyan az lesz neked is.Meg kell inni egy löttyöt és utána fújni kell egy pici kis gépbe,ez a vizsgálat 3 órát vett igénybe.Semmi fájdalommal nem jár,viszont nem ehetsz 12órával elötte,és nem moshatsz fogat sem reggel(nekem ezeket elmondták).Ezt a tesztet valószínű azért kérték,hogy kizárhassák nem e vagy laktózérzékeny.Ha a vizsgálat közben,vagy utána hasmenésed lesz,biztos hogy laktózérzékeny vagy.Hát én nekem olyan hasmenésem volt,hogy alig birtam haza menni,és mellé társult egy pokoli hasigörcs.Ennyi a kellemetlensége,ha pozitív lesz a tesz.Egyébként meg sehol nincs úgy hogy elmész egy gasztroenterológushoz,és máris megtükröznek.Ugyanis annak van egy 1 napos előkészülete.
2010. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj,csak fujkálsz egy picit semmi több :)

Én C14-urea kilégzési tesztet is csináltatnék Helicobacter-re.Vagy lehet csak sok a savad...

Egy dolgot ne csinálj,ne pánikolj,és ne félj,mert nincs mitől,de a stresztől viszont csak rosszabb lesz úgyhogy nyugi!

Ha netán tükrözés lesz,(nekem volt már 3gyomor 2 bél,egyik se fájt.Mivel bódításban csinálták.De már lehet kérni altatásban is,nagyon sok korházban!

2010. aug. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat.

Én is remélem, h nem lesz semmi baj.:)

2010. aug. 10. 18:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha beírod a google-ba,hogy hidrogén kilégzési teszt,ott meg tudsz mindent(szépen le van írva mit csinálnak).
2010. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:26-os vagyok.Bocsi én már keverem a szezont_fazonnal:-).Nem helicobacter vizsgálatnak hívják amin voltam,hanem hidrogén....ugyan az ami neked lesz:-).Szóval ugy lesz ahogy leirtam:-)a vizsgálat.
2010. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben.:)

Köszi szépen.

2010. aug. 10. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!