Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez már valami betegség lenne?

Ez már valami betegség lenne?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és egy jó ideje már túlsúlyos, sok mindenbe belekezdtem már ez ellen, de mindig elszállt az akaraterőm. Pár hónapja hogy beiktattam a rendszeres étkezést ami nagyon jól bevált, 110kg voltam, jelenleg 90kg vagyok 182cm-es magasságommal. Viszont már régen is észrevettem magamon mikor a rendes étkezés közelében sem voltam hogy nem bírom ott hagyni az ételt, ha véletlen túl sokat szedek akkor sem hagyom ott vagy rakom vissza, inkább lenyomom a torkomon miközben a negyedével már bőven jól laktam. Édesanyám mesélte, régen olyan is volt hogy annyit ettem, mindet kihánytam. És a mai napig a rendesebb étkezés ellenére is sokszor fordul elő hogy ha nem is vagyok éhes (feszül a hasam annyira tele vagyok) még dupla annyit eszek, mivel konkrétan rossz érzést kelt bennem ha ott marad az étel, esetlen nincs minden elfogyasztva, ott maradna egy kevés. Utóbbi időben már nagyon ideges is voltam magamra emiatt hogy egyáltalán nem tudtam megállni. Tudom hogy ezzel nekem kellene fejben megküzdenem, csak kíváncsi vagyok hátha másnak is volt esetleg hasonló esete, vagy ha tényleg lenne valami segítség, megköszönöm.

2020. nov. 29. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Étkezési zavar! Le kell szokni róla. Én is ilyen voltam. Anyám gyerekkorom óta tömött,edd meg mindet nem szabad hagyni stb.

Nagyon nehéz,de a trükk az,hogy kissebb laposabb tányérba szedj akkor az agyad tudja,hogy tele a tál, sokat ettél.

Szóval egy kalappal! Nekem is ment!

2020. nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy táplálkozási zavarokhoz értő pszichológus kell. Van benned egy kis kényszeresség is. A tudatosság is szükséges: tudatosítsd magadban, hogy jól laktál (azt nem is kéne megvárni, mert csak 10 perccel később jelentkezik), nem kell több, otthagyjuk. Nem etettek túlságosan kicsi korodban?
2020. nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos emlékszem olyan esetekre amikor túletettek :/ Köszönöm az eddigi válaszokat
2020. nov. 29. 19:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet más oka is, nem csak az, hogy gyerekkorodban rád szóltak, hogy mindent meg kell enni (bár ez is lehet). Pl. van benned egy olyan érzés, hogy "amit megeszek, az az enyém, nem vehetik el tőlem". Tudatosítsd magadban, hogy ez nem így van, a maradékot nyugodtan elteheted későbbre.

Bizonyos fajta ételek is elősegítik a túlevést, pl. a finomított szénhidrátok. Egy finom süteménnyel vagy sós rágcsával nehezebb leállni, amikor már elég lenne, mint ha mondjuk zöldséget ennél főtt tojással.

2020. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyen elsajátítás érzés nincs bennem, pont hogy meghagynám másnak de vagy simán nem kell neki, vagy bűntudata lesz hogy rosszat csinált ezért nem eszem meg, aztán egész nap emiatt van magába fordulva, nem akarok neki rosszat okozni.
2020. nov. 30. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Bűntudata van, mert nem eszi meg a maradék kajádat? Rosszat csinált? Egész nap magába van fordulva? Ki? Anyukád? Hát, valami baj van a ti családotok lelki életével!
2020. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor bizony nem veled van a baj - nem a magad érdekét nézed, pont ellenkezőleg -, hanem azzal, aki ekkora feneket kerít annak, ha kevesebbet eszel vagy nem üres a tányérod az étkezés végén. Kérdezd meg tőle, miért akarja, hogy rosszul legyél a sok kajától.
2020. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!