Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet változtatni azon...

Hogyan lehet változtatni azon ha valaki édesszájú?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta rendszeres, hogy nagyon gyorsan elfogyasztok irdatlan mennyiségű édességet és nem tudok egyszerűen leállni ha elkezdem. Utánanéztem és valami hormonváltozathoz köthető dolog, ez okozza az édes íz utáni vágyakozást. Hogyan tudnék változtatni ezen? Van így ezzel más is?
2020. dec. 16. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem jutsz édességhez akkor elmúlik. Pontosabban hozzászoksz, h nincs.

Én minden édességet imádok, csoki, keksz, sütemény, még a sima kristálycukrot is. Diétázok, fogynom kell, ezért magamnak nem veszek, és nem lehet itthon semmi ilyesmi. Néha rámtör, h ennék vmi édeset, de nincs. Max egy almát tudok. Hónapok óta nem ettem se csokit, se sütit, és nem is kívánom már. Vagyis elvagyok nélküle, nem gondolok rá. Szóval hozzászoktam.

2020. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
evolucios dolog hogy az edes izhez vonzodunk, mivel ez a legkaloriadusabb, tehat a legtaplalobb is valoszinuleg. a cukor fuggoseget le lehet gyurni, ugy hogy egy honapig nem eszel, es nem veszel semmi edesseget otthonra, a kavet is cukor nelkul iszod stb, el fog mulni
2020. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én is édesszájú vagyok. Én nem próbálom azt hogy ne egyek egyáltalán, mert azt nem bírnám ki, inkább veszek csak egy tábla csokit, abból egy nap csak 1 vagy 2 kockát eszek, és arra gondolok, hogy nem szabad tobbet, meg bele nézek a tükörbe és elkzelem magam kb ug, ha minden nap megennék annyi csokit, mint amennyit meg szeretnék!

És ez segít.

Nem tudom másnak hogy lehet ezt megakadályozni, de nekem ez a taktikám.

2020. dec. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, majd ha el kezdenek a fogaid tönkremenni akkor leszoksz róla. Velem is pont ez történt, mindennap gumicukrot ettem (csokit pl nem szeretem), és szépen lassan el kezdtek szuvasodni a fogaim. Szerencsére csak a fogfelszín, úgyhogy időben el lett csípve hála a rendszeres fogászati vizsgálatnak. Összesen kb 5 fogam kezdett el szuvasodni (nem egyszerre, évek alatt), volt amelyiken kb nem is látszott, de a fogorvos észrevette. Ekkora megfogadtam, hogy több gumicukrot biztos hogy nem eszem, mert annyit nem ér hogy tönkretegye az amúgy kiváló fogsorom, nem ezért költöttem fogszabályzóra meg fogfehérítésre. Kb 9 hónapja nem ettem gumicukrot, cukros üdítőt se iszom már pont emiatt, néha édesség amit eszem az a kinder pingvin vagy a bueno:D ezek legalább nem ragadnak bele a fogba.
2020. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!